Katarína Cséfalvayová považuje ochranu lesa za prioritu Slovenska, jeho úloha má byť ekologická

Katarína Cséfalvayová
Poslankyňa NR SR Katarína Cséfalvayová (Most-Híd). Foto: archívne, SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 11. augusta (WebNoviny.sk) – Predsedníčka Zahraničného výboru NR SR Katarína Cséfalvayová je presvedčená o tom, že zelené témy u nás naberajú na dôležitosti.

Ako povedala pre agentúru SITA, aj preto hlasovala za opozičný návrh zákona o biomase, a to s viacerými ďalšími koaličnými poslancami, či už z Mostu-Híd alebo zo Smeru. „Som presvedčená, že ochrana lesov alebo aj ochrana klímy je jedna z najväčších priorít, ktorým sa treba u nás venovať,“ uviedla.

Šéfka výboru upozorňuje, že úloha lesa má byť primárne ekologická, má slúžiť na vzdelávanie a rekreáciu ľudí, nie ako fabrika na hospodárske účely. „Preto aj európsky program Mostu-Híd, ktorý som pripravila, obsahuje viac zelených tém ako ostatné doterajšie programy politických strán. Zmena globálnej klímy je popri neistom bezpečnostnom prostredí jednou z najväčších hrozieb dneška,“ povedala Cséfalvayová.

Členka poslaneckého klubu Most-Híd tvrdí, že jej záleží na tom, v akom prostredí bude jej dcéra o niekoľko desaťročí žiť. „Chcem, aby si pamätala pekné lesy, aké sme v detstve zažili my, nie holoruby, ktoré môžeme vidieť na mnohých miestach Slovenska, napríklad keď prechádzame Horehroním, cez Čertovicu,“ povedala Cséfalvayová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína Cséfalvayová