Katarína Knechtová zverejnila skladbu Svety, k novinke ponúka aj videoklip

Katarína Knechtová
Slovenská speváčka a hudobníčka Katarína Knechtová. Foto: Martin Kazimír.

BRATISLAVA 5. júna (WebNoviny.sk) – Slovenská speváčka a hudobníčka Katarína Knechtová zverejnila skladbu Svety. Interpretka je zároveň autorkou hudby i textu.

„Keďže som chcela, aby pieseň mala tanečnejší charakter, voľba produkcie padla na môjho hudobného brata Randyho Gnepu, skladbu som nahrávala v mojom domovskom štúdiu – Studio 7. Pesnička je o svetoch v nás. O svete, ktorý prežíva každý z nás v sebe a svete, aký žijeme navonok. O tom, že ľudská duša je nekonečnou krajinou, v ktorej je možné úplne všetko. Každý prežíva svoj vnútorný svet, ktorý je často v konflikte s tým vonkajším, reálnym a ľudia sa často boja ísť za svojim vnútorným pocitom,“ povedala speváčka.

Knechtová pieseň v premiére uviedla počas šou SuperStar, kde pôsobí ako porotkyňa. „Je pre mňa prekvapenie, že mám tak tvorivé obdobie. Myslela som si, že nebudem nič stíhať, že nebudem mať chuť a energiu robiť nové veci, ale je to presne naopak. Inšpiráciou pre mňa bolo presne všetko to, čím som si prešla za posledný polrok. A veľký význam pre mňa mala energia mladých ľudí, ktorými som obklopená v SuperStar,“ uviedla.

K piesni už zverejnila aj videoklip, ktorý nakrúcali v Bratislave. O réžiu sa postaral Martin Kazimír. Vo videoklipe účinkujú herci aj neherci Branislav Altus, Barbora Andrešičová, Bronislava Kováčiková, Maroš Laurinec, Juraj Očenáš, Tomáš Pokorný a Paulína Repčíková.

„Námet som si napísala sama. Scenáristicky ho spracoval a réžie sa ujal Martin Kazimír, s ktorým som už spolupracovala pri videoklipe k singlu Naveky. Hlavným kameramanom klipu je Mário Ondriš. Klip má celistvý príbeh, sníma vnútorné konflikty šiestich postáv, ktoré prežívajú svoje vnútorné svety, túžia po niečom, ale nevedia alebo boja sa to často navonok prejaviť,“ vyjadrila sa muzikantka, ktorá v súčasnosti pripravuje aj skladby na nový album Lucie Bílej.


Katarína Knechtová

  • sa v roku 1996 stala členkou skupiny IMT Smile, ktorá s ňou v zostave vydala prvý počin Klik-klak (1996). Ich cesty sa však rozišli a Knechtová založila kapelu Peha. Táto formácia vydala štyri štúdiovky – Niečo sa chystá (1999), Krajinou (2001), Experiment (2003) a Deň medzi nedeľou a pondelkom (2005).
  • držiteľka niekoľkých speváckych ocenení sa v roku 2008 vydala na sólovú dráhu. Jej prvý album Zodiak (2008) obsahuje piesne ako Vo svetle žiariacich hviezd, V tichu či Muoj Bože.
  • v roku 2010 nadviazala spoluprácu s producentom a koncertným bubeníkom Depeche Mode Christianom Eignerom a nahrali album Tajomstvá (2012).
  • v roku 2012 tiež vydala eponymnú štúdiovku s kapelou The Cubes. Na konte má aj albumy Prežijú len milenci (2015) a Premeny (2016).

Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z NK Factory a z archívu agentúry SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína Knechtová