Kataríne Listopadovej na olympiáde nevyšiel 100 m motýlik

Katarína Listopadová
Katarína Listopadová Foto: SITA/Jozef Jakubčo

RIO DE JANEIRO 6. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenskej plavkyni Kataríne Listopadovej nevyšla jej prvá disciplína na Hrách XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro. Dvadsaťtriročná zverenka Dirka Langeho obsadila až 30. priečku v sobotňajších rozplavbách 100 m motýlik časom 59,57 s. Jej osobné maximum je omnoho lepšie – 58,37. Na prienik do 16-členného semifinále potrebovala Listopadová dohmatnúť výrazne skôr – za 58,15.

OH 2016
Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – druhý deň

„Som veľmi sklamaná. Chcela som si minimálne zlepšiť osobák a dúfala som, že sa budem pohybovať niekde okolo semifinále. Nerozumiem tomu, neviem to zhodnotiť, ten čas nie je dobrý. Cítila som sa vo vode dobre, aj na rozplávaní. Musím sa rozprávať s trénerom, aké chyby som spravila. Tá druhá päťdesiatka asi mala byť lepšia. Nešla som pritom do neznáma, s bazénom som mala skúsenosti, keďže som tu štartovala už v apríli na predoplympijskom testovacom mítingu,“ uviedla Katarína Listopadová.

V Riu sa plavkyňa VŠC Dukla Banská Bystrica predstaví ešte v nedeľu na znakárskej stovke. Štartovala už v Londýne 2012.

100 m motýlik – rozplavby:

1. Sarah Sjöströmová (Švéd.) 56,26 s, 2. Dana Vollmerová (USA) 56,56, 3. Penny Oleksiaková (Kan.) 56,73, … 30. KATARÍNA LISTOPADOVÁ (SR) 59,57 – nepostúpila do semifinále

Samsung_reklama

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína ListopadováSarah Sjöströmová