Kataster zruší prevody pozemkov, kde má stavať Jaguar

Jaguar Land Rover
Foto: Ilustračné, SITA/AP

NITRA 12. októbra (WebNoviny.sk) – Kataster zruší prevody piatich pozemkov, na ktorých má stavať svoj závod automobilka Jaguar Land Rover. Okresný úrad v Nitre vyhovel protestom okresnej prokuratúry.

Pozemky kúpila od ľudí spoločnosť Poľnohospodárska pôda ešte skôr, ako sa verejnosť dozvedela o plánovanej investícií Jaguaru v Nitre a ako štát ponúkol za pozemky oveľa vyššie čiastky. Informoval o tom v pondelok portál sme.sk.

Ako uviedol pre agentúru SITA hovorca Krajskej prokuratúry v Nitre Jaroslav Maček, Okresná prokuratúra Nitra napadla protestmi päť rozhodnutí Katastrálneho odboru Okresného úradu Nitra.

Bolo to „najmä z dôvodov nerešpektovania ustanovení zákona o nadobúdaní poľnohospodárskeho pozemku správnym orgánom v katastrálnom konaní a z dôvodu, že v čase rozhodovania správneho orgánu existovalo k pozemkom zákonné predkupné právo v prospech štátu“.

Na prejednaní protestov, ktoré bolo 9. októbra, sa Okresný úrad v Nitre stotožnil s dôvodmi protestov prokurátora. „Písomné rozhodnutia o protestoch prokurátora neboli prokuratúre doposiaľ doručené,“ doplnil Maček.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Jaguar Land Rover v Nitre