Katke Knechtovej sa plní sen, The Cubes majú ženský album

The Cubes
The Cubes tvorí ženské trio v podaní Jana Humeňanská, Petra Humeňanská a Katarína Knechtov. Foto: Archív The Cubes
BRATISLAVA 17. júla (WEBNOVINY) –
The Cubes
Foto: Archív The Cubes

Slovenská dievčenská skupina The Cubes uvádza tri roky po svojom vzniku na trh debutový album.

Nahrávka, ktorá nesie jednoduchý názov The Cubes, obsahuje dovedna jedenásť piesní. Podpísané sú pod nimi Jana Humeňanská a Katarína Knechtová.

„Obe robíme hudbu aj texty. Tie sú anglické, pomáhajú nám s nimi samozrejme aj ľudia, ktorí vedia po anglicky lepšie ako my,“ uviedla Jana Humeňanská. Treťou členkou je Jankina sestra Petra Humeňanská.

Producentsky sa pod debutový album trojčlennej formácie podpísala Katarína Knechtová.

Prvým singlom z albumu The Cubes je pesnička Tomorrow. Začiatkom augusta k nej dievčatá zverejnia aj videoklip.

Katke Knechtovej sa splnil sen

Pre Katarínu Knechtovú, ktorá začínala v skupine IMT Smile a známou sa stala ako speváčka Pehy, je kapela The Cubes jedným z jej životných snov.

Jedna z najpopulárnejších slovenských speváčok vraj snívala o založení „babskej“ skupiny už na základnej škole. Dokonca predpokladala, že to bude celkom jednoduché, keďže chodila do dievčenskej triedy. Napokon to však všetko dopadlo úplne inak a dlhé roky pôsobila v skupinách, kde bola jedinou ženou medzi mužmi.

„Až keď som pred tromi rokmi odišla na seminár pre hráčov na bicie do Londýna, definitívne som sa rozhodla, že tú kapelu musím urobiť a sen si naozaj splniť,“ povedala Katarína, ktorá hrá v The Cubes na bicie nástroje.

Piesne sú svieže a ženské

Knechtová sa rozhodla osloviť sestry Humeňanské. Petra sa kvôli The Cubes začala učiť hrať na basovú gitaru, Jana v skupine spieva a hrá na gitare.

„Od začiatku som mala celkom jasnú predstavu, ako bude naša skupina znieť. Pesničky by mali byť svieže, veselé a ženské, musí v nich byť ženská energia. Z tých, ktoré sú na albume, cítiť, že ich hrajú ženy, naozaj v nich je ženský duch,“ uviedla Knechtová.

Kapela The Cubes sa najbližšie predstaví na festivale Eastsider v Prešove (24. augusta). Koncom septembra vystúpia v Novom Meste nad Váhom.

The Cubes
Foto: Archív The Cubes
The Cubes
Foto: Archív The Cubes

Agentúru SITA informovala Eva Bacigalová z manažmentu The Cubes.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína Knechtová