Katolícke Poľsko Madonnu nechce, dôvodom je hákový kríž

Popová kráľovná Madonna
Foto: SITA/AP

VARŠAVA 17. júla (WEBNOVINY) – Mladí poľskí katolíci v utorok spustili petíciu, v ktorej vyzývajú na zrušenie augustového koncertu americkej speváčky Madonny vo Varšave.

Jeho termín totiž koliduje s výročím začiatku protinacistického povstania vo varšavskom gete z roku 1944.

Pod internetovú petíciu sa podpísalo už viac ako 30-tisíc ľudí, ktorí si neželajú, aby kontroverzná speváčka vystupovala na tamojšom novom futbalom štadióne.

Dôvodom je podľa signatárov okrem iného aj hákový kríž, ktorý sa počas videoprojekcie v rámci jej koncertu objaví na čele francúzskej političky Marine Le Penovej.

Mladým katolíkom sa taktiež nepáči Madonnina dlhodobá propagácia pornografie a homosexuality či hanobenie kresťanských symbolov.

Obrazom: Kontroverzná kráľovná popu

Poliaci si každý rok prvého augusta pripomínajú povstanie vo Varšave, ktorého obyvatelia sa koncom leta 1944 postavili proti nacistickým okupantom. Cieľom bolo oslobodiť hlavné mesto spod nemeckej nadvlády ešte pred príchodom sovietskej Červenej armády.

Tá sa síce do Varšavy v priebehu povstania dostala, no Poliakom nepomohla. Výsledkom bolo krvavé potlačenie odporu a smrť desiatok tisíc ľudí.

Madonna: Give Me All Your Luvin‘ (Feat. M.I.A. and Nicki Minaj)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Madonna