Katy Perry nebude skladbou 1984 konkurovať Taylor Swift

Americká speváčka Katy Perry
Katy Perry vydala v októbri 2013 nový štúdiový album Prism. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 10. júna (WEBNOVINY) – Americká speváčka Katy Perry nemá nič spoločné so skladbou 1984, ktorá by mala byť podľa bulvárnych médií odpoveďou na pieseň Bad Blood hudobníčky Taylor Swift. Na verejnosť už dávnejšie prenikli informácie, že 25-ročná Swift sa pri písaní spomínanej skladby z albumu 1989 (2014) inšpirovala sporom s o päť rokov staršou interpretkou.

Tento týždeň sa na internet dostala správa, že si Perry u amerického ochranného zväzu autorov Broadcast Music, Inc. (BMI) zaregistrovala pieseň 1984. Zástupcovia speváčky z Direct Management Group však uviedli, že informácie, ktoré sa objavili na internete, sú nepravdivé. „Katy Perry sa nijako nepodieľala na písaní, nenaspievala, nenahrala a ani neregistrovala túto pieseň,“ povedal pre magazín Billboard hovorca Universal Music.

Video: Taylor Swift – Bad Blood ft. Kendrick Lamar

To, že by mala Perry niečo spoločné so skladbou 1984, prekvapilo aj jedného z jej autorov Patricka Colliera, ktorý sa prostredníctvom služby Instagram vyjadril, že je to preňho novinka. Následne však príspevok zmazal. Skladbu 1984 zaregistrovala spoločnosť BMG Platinum Songs u BMI v septembri minulého roka. V zozname registrovaných skladieb na webstránke www.bmi.com figuruje Perry stále ako interpretka piesne.

Katy Perry

, vlastným menom Katheryn Elizabeth Hudson, debutovala v roku 2001 albumom Katy Hudson, no známou sa stala až v roku 2008 vďaka piesni I Kissed A Girl z druhej štúdiovky One Of The Boys (2008). Po nej nasledovali albumy Teenage Dream (2010) a Prism (2013). Okrem hudby sa príležitostne venuje aj herectvu.

V roku 2010 prepožičala hlas animovanej postavičke v epizóde seriálu Simpsonovci (1989) a neskôr aj Šmolinke v snímkach Šmolkovia (2011) a Šmolkovia 2 (2013). V roku 2011 hosťovala v komediálnom seriáli Ako som spoznal vašu mamu (2005 – 2014). Predstavila sa tiež v dokumente Katy Perry: Part of Me (2012) o jej kariére a osobnom živote. V roku 2012 ju prestížny americký hudobný týždenník Billboard vyhlásil za ženu roka.

Informácie pochádzajú z webstránok www.billboard.com, www.bmi.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katy PerryTaylor Swift