Katy Perry plánovala vydať album Prism až v roku 2014

Katy Perry
Katy Perry Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 3. októbra (WEBNOVINY) – Album americkej speváčky Katy Perry s názvom Prism, ktorý vyjde 21. októbra, sa mal pôvodne dostať na trh až v roku 2014.

Speváčke sa však podarilo nazhromaždiť dostatok nového materiálu skôr ako predpokladala, a tak sa rozhodla termín vydania posunúť.

„V máji som si sadla s manažérmi a povedala im, že bude všetko pripravené už vo štvrtom štvrťroku,“ povedala Perry v rozhovore pre magazín Billboard.

„Skutočne sme si nemysleli, že dokážeme niečo vydať pred februárom 2014, no s niečím, čo je hotové, nechcete nikdy čakať,“ vysvetlila.

Zároveň dodala, že s novým albumom nechcela nadviazať na jej predošlú štúdiovku Teenage Dream (2010), ktorá bola konceptuálne ladená na pop. Prism by mala byť naopak organickejšia, viac prirodzená a úprimnejšia.

Obrazom: Sexy speváčka Katy Perry

Katy Perry, rodáčka z kalifornského mesta Santa Barbara, sa preslávila v roku 2008 piesňou I Kissed a Girl z druhej štúdiovky One Of The Boys (2008).

Po nej nasledoval jej zatiaľ posledný album Teenage Dream (2010). Priateľka speváka a hudobníka Johna Mayera sa okrem hudby príležitostne venuje aj herectvu. V roku 2010 prepožičala hlas animovanej postavičke v epizóde seriálu Simpsonovci (1989) a neskôr i Šmolinke v snímkach Šmolkovia (2011) a Šmolkovia 2 (2013).

V roku 2011 hosťovala v komediálnom seriáli Ako som spoznal vašu mamu (2005) a v roku 2012 sa predstavila v dokumente Katy Perry: Part of Me o jej kariére a osobnom živote. Vlani v septembri ju prestížny americký hudobný magazín Billboard vyhlásil za ženu roka 2012.

Video: Katy Perry – Roar

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katy Perry