Kaufland Winter Classic Games 2019: Súboj legiend (Kaufland tím – Tipsport tím) a súťaže zručnosti

Kaufland Winter Classic Games 2019: Súboj legiend (Kaufland tím – Tipsport tím) a súťaže zručnosti
Kaufland Winter Classic Games 2019: Súboj legiend (Kaufland tím – Tipsport tím) a súťaže zručnosti. Banská Bystrica, 2. február 2019. Foto: SITA/Peter Rusko - koláž WBN.
  • aktualizované 2. februára 19:23

BANSKÁ BYSTRICA 2. februára (WebNoviny.sk) – Banskobystrický areál na Štiavničkách počas víkendu hostí hokejové podujatie Kaufland Winter Classic Games 2019.

V meste pod Urpínom sa najskôr v sobotu od 16.00 h hral exhibičný Súboj legiend, v ktorom Tipsport tím zdolal svojho súpera Kaufland tím v pomere 23:21.

Najtvrdšiu strelu má Podhradský

Do konečného skóre zápasu, ktorý sa hral formátom 3×10 minút, sa rátali aj výsledky zo šiestich súťaží zručností, ktoré sa konali počas prestávok medzi tretinami. Ich dĺžka bola iba 10 minút. Na klzisku proti sebe za jednotlivé tímy nastúpili štyria korčuliari. Najlepším strelcom exhibičného podujatia sa stal legendárny Miroslav Šatan so 4 gólmi.

Program podujatia spestrili spomenuté dva bloky súťaží zručnosti. Organizátori si pripravili až šesť disciplín, v ktorých sa predstavili osobnosti slovenského hokeja. V nájazdoch trojíc bol úspešnejší Kaufland tím, najtvrdšou strelou dňa sa prezentoval Peter Podhradský, ktorého pokus dosiahol celkovú rýchlosť 142 km/h.

V streľbe do odkrytej bránky ponad tri zaparkované autá zvíťazil Tipsport tím. V jeho drese presne namierili Ľubomír Višňovský a Tomáš Kopecký. V tíme súpera zaznamenal jediný presný pokus Ľubomír Vaic.

Remíza v streľbe na terče

V streľbe na terče sa zrodila remíza 3:3 a v samostatných nájazdoch si vybojoval dva body Tipsport tím, keď zaň skórovali Róbert Petrovický a Ján Pardavý. Na strane Kaufland tímu sa nepresadil žiaden hráč.

V exhibičnej streľbe na bránu zo strechy neuspel nik. Najbližšie k presnému zásahu mal Peter Bondra, ktorý nastrelil žrď. Toho napokon vyhlásili za najužitočnejšieho hráča.

Kaufland Winter Classic vyvrcholí v nedeľu, kedy sa od 14.00 h hrá premiérový tipsportligový zápas pod holým nebom medzi domácim tímom HC ’05 iClinic Banská Bystrica a regionálnym rivalom HKM Zvolen.

Zaujímavosťou je, že útočník Tomáš Surový absolvuje počas víkendu hneď dva štarty. Predstavil sa v Súboji legiend aj v zostave „baranov“ si zahrá v ligovom zápase v drese Banskej Bystrice.

Kaufland Winter Classic Games 2019 – Súboj legiend (výsledok)

Kaufland tím – Tipsport tím 21:23

Góly z hry: Vaic 3, Kroták, Bicek a Cibák po, Hudec, Majeský, Bondra, Zedník – Šatan 4, Petrovický a Kopecký po 2, Milo, Marcel Hossa, Pavlikovský

Zostavy:
Tipsport tím: Lašák, Staňa – Ľ. Višňovský, Sekeráš, Milo, Podhradský – T. Kopecký, Rastislav Pavlikovský, Šatan, Stümpel, J. Pardavý st., Róbert Petrovický, Marcel Hossa, Podkonický. Tréneri: F. Hossa, E. Bokroš
Kaufland tím: Šimonovič – Droppa, I. Majeský, L. Čierny – Handzuš, Zedník, Surový, P. Bondra, Bicek, M. Cibák, Kroták, Vaic, Michal Hudec. Tréneri: J. Filc, Ľ. Pokovič

Kaufland Winter Classic Games 2019 – Súboj legiend (nominácie)

  • nominácie
Tipsport tím

brankári: Lašák, Staňa, obrancovia: Ľ. Višňovský, Sekeráš, Milo, Podhradský, útočníci: Marián Hossa, Kopecký, Rastislav Pavlikovský, Šatan, Stümpel, J. Pardavý st., Róbert Petrovický, Marcel Hossa, Podkonický, tréneri: F. Hossa, E. Bokroš

Kaufland tím

brankári: Šimonovič, Laco, obrancovia: Droppa, Majeský, Čierny, útočníci: Handzuš, Zedník, Országh, Surový, P. Bondra, Bicek, Cibák, Kroták, Vaic, Michal Hudec, tréneri: Filc, Ľ. Pokovič

Kaufland Winter Classic Games 2019 – Súťaže zručností

  • šesť disciplín
1. disciplína – nájazdy trojíc
  • z každého tímu sú nominované dve trojice hráčov. Každá trojica má tri pokusy za sebou. Prihrávky môžu ísť aj dozadu, ale korčuľovať sa môže len vpred. Každý gól sa počíta.)

Tipsport tím: Ľ. Višňovský, Podkonický, Stümpel – Rastislav Pavlikovský, Marcel Hossa, J. Pardavý st.
Kaufland tím: Cibák, Vaic, P. Bondra – Handzuš, Majeský, Zedník

2. disciplína – najtvrdšia strela
  • z každého tímu sú nominovaní traja hráči. Každý zo strelcov má dva pokusy. Poradie najtvrdšej strely: 1. = 3 body, 2. = 2 body, 3. = 1 bod

Tipsport tím: Sekeráš, Podhradský, Marcel Hossa
Kaufland tím: Čierny, Majeský, P. Bondra

3. disciplína – streľba ponad autá
  • Z každého tímu sú nominovaní traja hráči. Každý zo strelcov má k dispozícii dve strely. Ide o súťaž, v ktorej sa hráči snažia vsietiť gól strelou ponad zaparkované automobily. Každý gól sa počíta.

Tipsport tím: Ľ. Višňovský, Milo, Kopecký
Kaufland tím: Vaic, Droppa, Surový

4. disciplína – samostatné nájazdy
  • z každého tímu sú nominovaní traja hráči, pričom každý z nich má dva pokusy. Každý gól sa počíta.

Tipsport tím: Róbert Petrovický, Rastislav Pavlikovský, J. Pardavý st.
Kaufland tím: Handzuš, Kroták, Bicek

5. disciplína – terče
  • z každého tímu sú nominovaní traja hráči. Ide o súťaž, kto z hráčov zostrelí štyri terče v rohoch bránky na čo najmenej pokusov. Za víťazstvo sú 2 body, v prípade remízy získa každý 1 bod.

Tipsport tím: Stümpel, Šatan, Kopecký
Kaufland tím: Michal Hudec, Kroták, Zedník

6. disciplína – strela zo strechy
  • z každého tímu sú nominovaní dvaja hráči, pričom každý z nich má tri pokusy. Každý vsietený gól sa počíta za 3 body.

Tipsport tím: Marián Hossa, Šatan
Kaufland tím: P. Bondra, Zedník

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján PardavýĽubomír VaicĽubomír VišňovskýMarcel HossaMarián HossaMichal HudecMiroslav ŠatanPeter BondraPeter PodhradskýRastislav PavlikovskýRóbert PetrovickýTomáš KopeckýTomáš Surový