Kauza Huawei : máme sa v skutočnosti čoho obávať?

Photography 731499_960_720.jpg

Druhý najväčší výrobca mobilov na svete – čínska technologická spoločnosť Huawei, čelí vážnym podozreniam, že je napojená na špionážne služby Číny. Ide o reálnu bezpečnostnú hrozbu alebo je to konkurenčný boj? 

Okolo spoločnosti Huawei bolo tento týždeň naozaj dosť rušno. Určite si zachytil špekulácie, v ktorých bezpečnostné služby varujú pred používaním značky Huawei. Používaním hardwaru a softwaru tejto značky hrozí bezpečnostné riziko. Varovania dostali v minulosti USA, Austrália, Kanada, ale aj Česká republika. V USA je dokonca zakázaný predaj výrobkov tejto spoločnosti.
Selfie 1209886_960_720.jpg
https://pixabay.com/sk/selfie-mobile-telef%C3%B3n-portr%C3%A9t-1209886/

Ako prvé sa objavili podozrenia amerických tajných služieb,  o tom, že by sa čínske spoločnosti Huawei a ZTE mohli podieľať na špionáži v prospech Čínskej ľudovej republiky. V Číne naozaj existujú zákony, ktoré nútia tamojšie spoločnosti k spolupráci s vládou, no bežní užívatelia by sa skutočne nemali čoho obávať. Neexistujú žiadne dostupné dôkazy, ktoré by usvedčovali spoločnosť Huawei v tom, že poskytuje svojej vládne akékoľvek informácie o používateľoch. 

Spoločnosť Huawei sa chce voči všetkým obvineniam brániť a taktiež chce dokázať, že kybernetická bezpečnosť je pre nich dôležitá. Dôkazom je investícia do bezpečnosti, ktorou chcú vyvrátiť všetky doterajšie mýty.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Huawei