Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kukláči zaútočili na piťovcov
Počas zásahu proti skupine bratislavského podsvetia známej pod menom piťovci dnes zadržali aj Juraja O., ktorého už aj obvinili. Policajti zasahovali z vrtuľníka proti skupine piťovcov z bratislavského Lamača, akcia sa začala v utorok približne o 4:30. Príslušníci policajnej zásahovej jednotky sa do dvora rodinného domu, v ktorom býva Juraj O. alias Piťo zlanili z vrtuľníka. Foto: SITA/Marián Peiger
15. apríla 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Kauza piťovci je vo finále, prokurátor navrhol vysoké tresty

PEZINOK 15. apríla (WEBNOVINY) – Ostro sledovaná kauza údajnej zločineckej skupiny piťovci, ktorej podľa prokuratúry šéfoval Juraj O. alias Piťo, v utorok dospela do finále – prokurátor viacerým členom skupiny navrhol vysoké tresty.

Až ôsmim obžalovaným, konkrétne Jurajovi O., Matejovi Š., Miroslavovi A., Martinovi P., Petrovi H., Matejovi B., Igorovi D. a Adamovi Š. navrhol uložiť nepodmienečný trest odňatia slobody pri hornej hranici trestnej sadzby so zaradením do väzenia s maximálnym stupňom stráženia. Trestná sadzba za skutky, ktoré im obžaloba pripisuje, je 20 až 25 rokov. O záverečnom návrhu prokurátora informovala agentúru SITA hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková.

Na súde zazneli vysoké tresty

Druhá skupina ľudí z obžaloby Ladislav A., Peter B., Vladimír M., Jozef Š. a Andrej O. by si podľa žalobcu zaslúžili trest väzenia v strede zákonom stanovenej trestnej sadzby. Aj ich navrhuje zaradiť do najprísnejšieho stupňa väzenia. Pre Michala B., Miloslava C., Tomáša B. tiež žiada nepodmienečný trest odňatia slobody v strede zákonom stanovenej trestnej sadzby, ale už so zaradením do väzenia s minimálnym stupňom stráženia.

Pre obžalovaného Tomáša K. prokurátor navrhuje nepodmienečný trest odňatia slobody v strede trestnej sadzby vo väzení so stredným stupňom stráženia. Všetkým spomenutým obžalovaným by mal podľa prokurátora súd nariadiť aj prepadnutie majetku. Jedinou výnimkou je Antonín T., pre ktorého navrhuje prokurátor podmienečný trest v dolnej polovici trestnej sadzby s primeraným určením dĺžky skúšobnej lehoty. Proces teraz pokračuje záverečnými rečami obhajcov a obžalovaných.

Na krku majú viacero zločinov

Obžalobu na pôvodne 19 údajných členov skupiny piťovci za 19 skutkov predniesol žalobca 12. augusta minulého roka. Medzi žalovanými skutkami figuruje najmä zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, trestné činy súvisiace s nedovolenou výrobou drog a ich následnou distribúciou, trestné činy súvisiace s vyberaním výpalného a tiež zločiny nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Vyšetrovací spis obsahuje 21 zväzkov s viac ako sedemtisíc stranami. Počas prípravného konania vypočuli takmer 100 ľudí, robili konfrontácie a zabezpečovali množstvo znaleckých posudkov z rôznych odborov. Jeden z obžalovaných Peter M. pri predbežnom prejednaní obžaloby oznámil, že chce pristúpiť na dohodu o vine a treste, jeho prípad riešili samostatne.

Prokurátor pripisuje obžalovaným, že najneskôr v roku 2005 založili skupinu piťovci, resp. v nej pôsobili alebo ju podporovali. Pôsobila v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji.

Šéfom skupiny bol Juraj O. alias Piťo a podľa hierarchie niektorí členovia zabezpečovali peniaze z výpalného, predaja drog, iní zas zbrane či výbušné systémy, ďalší robili ochrankárov.

VIAC SA DOČÍTATE V TOMTO ČLÁNKU

.

Odporúčané články

Nad údajnou sýkorkou vyhlásili ortieľ, dostala 22 rokov Piťov advokát na súde nevypovedal, nezbavili ho mlčanlivosti

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...