Kauza prepustenia bývalého učiteľa a terajšieho poslanca Žarnaya sa vracia na okresný súd

Oto Žarnay
Poslanec NR SR Oto Žarnay. Foto: archívne, SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 26. apríla (WebNoviny.sk) – Krajský súd v Košiciach na neverejnom zasadnutí zrušil rozhodnutie okresného súdu v prípade žaloby o neplatnosť výpovede bývalého učiteľa a terajšieho poslanca Ota Žarnaya.

Ako ďalej agentúru SITA informoval Žarnay, vec má prvostupňový súd opätovne prerokovať. Pojednávanie vo veci by sa malo konať 20. mája.

Výpoveď vraj bola pomstou

Prípad sa týka žaloby, ktorú podal Žarnay proti rozhodnutiu prepustiť ho z pozície učiteľa na Obchodnej akadémii Polárna v Košiciach.

Žarnay tvrdil, že výpoveď, ktorú dostal ešte v máji 2013, bola pomstou riaditeľa školy za to, že poukázal na podozrivú zmluvu na externé právne služby, ktorú škola uzatvorila. Podľa vedenia školy bol však prepustený pre nadbytočnosť.

Upozornil na zmluvu za právne služby

Žarnay z tohto dôvodu podal žalobu, ktorú však Okresný súd Košice II v máji 2016 zamietol. Ako odôvodnenie sudkyňa uviedla, že škola splnila všetky podmienky, aby ako zamestnávateľ „s navrhovateľom ako zamestnancom skončila pracovný pomer výpoveďou z organizačných dôvodov“.

Žarnay ešte ako učiteľ začiatkom roka 2013 upozornil na zmluvu za právne služby, ktoré jeho škola platila a podľa neho celú vec nevysvetlila. S touto vecou sa následne obrátil na zriaďovateľa školy, teda Košický samosprávny kraj. V máji 2013 potom dostal výpoveď. Držiteľ ocenenia Biela vrana je od roku 2016 poslancom parlamentu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Oto Žarnay