Kauza vraždy Kuciaka sa dostane na najvyšší súd, jedného člena senátu vylúčili z rozhodovania

Martina Kušnírová, Ján Kuciak
Sviečky pri fotografii Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej pred bránou Úradu vlády SR po skončení spomienkového pochodu na počesť zavraždeného investigatívneho novinára.r 2018. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Kauzu vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka bude na Najvyššom súde SR rozhodovať senát 2T v zložení Peter Paluda, Dana Wänkeová a Ivetta Macejková.

Ako ďalej informovala hovorkyňa súdu Alexandra Važanová, člen senátu Martin Piovartsy bol z rozhodovania vo veci na základe oznámenia svojej zaujatosti vylúčený.

V kauze vraždy novinára Jána Kuciaka Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku vo štvrtok 3. septembra obžalovaného Mariana K. a Alenu Zs. oslobodil. Podľa verdiktu súdu neexistovalo na uznanie ich viny dostatok dôkazov.

Za vinného uznal Tomáša Sz., ktorý je vinný aj z vraždy podnikateľa Petra Molnára z roku 2016. Proti oslobodzujúcemu verdiktu podal odvolanie porkurátor, odvolal sa tiež odsúdený Tomáš Sz.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Zs.Alexandra VažanováDana WänkeováIvetta MacejkováJán KuciakMarián KočnerMartin PiovartsyMartina KušnírováPeter Paluda
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SR