Kazachstan po Boratovi zakázal aj Diktátora

Na Oscaroch zažiarila i Slovenka Skoncová
Počas príchodu na udeľovanie prestížnych cien americkej Akadémie filmových umení a vied sa ukázala aj slovenská modelka Soňa Skoncová (na snímke vpravo). Tá prišla po boku komika Sachu Barona Cohena, ktorý sa na udeľovanie Oscarov dostavil ako generál Aladeen zo svojho najnovšieho filmu Diktátor. Foto: SITA/AP Photo/Chris Pizzello

BRATISLAVA 1. júna (WEBNOVINY) – Z kín v Kazachstane, Tadžikistane a Turkménsku stiahli najnovšiu komédiu kontroverzného britského herca Sachu Barona Cohena Diktátor. Informuje o tom spravodajský portál rt.com.

Snímku, v ktorej si komik a mystifikátor po kazašskom Boratovi a rakúskom Brünovi zahral neobmedzeného vládcu malej krajinky menom Wadiya, pritom už v máji cenzori v Uzbekistane skrátili o dvanásť minút.

V Kazachstane mal film premiéru 17. mája, no v týchto dňoch sa z kín vytratil. V Tadžikistane sa vraj obávajú rozporu filmu s „miestnou mentalitou„. Ako ďalej uvádza web, Diktátora neuvidia ani návštevníci kín v Bielorusku.

Sacha Baron Cohen je známy najmä troma kontroverznými satirickými postavami – ako britský rapper z predmestia Ali G, kazašský reportér Borat a rakúsky homosexuálny fashionista Brüno. Po tom, ako v podobe Borata Sagdijeva nastavil zrkadlo americkej spoločnosti v komédii Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa (2006) a neskôr zosmiešnil módny priemysel vo filme Brüno (2009), svoju pozornosť tentoraz obrátil na diktátorský režim.

Obrazom: Diktátor Sacha Baron Cohen prišiel do Cannes na ťave

Hlavnou postavou filmu je admirál generál Aladeen (Sacha Baron Cohen), ktorý sa po smrti Kim Čong Ila považuje za posledného mohykána medzi diktátormi a zo všetkých síl sa snaží svoju krajinu uchrániť pred demokraciou. V snímke si spolu s Cohenom zahrali aj Anna Faris, Ben Kingsley, John C. Reilly, Megan Fox a ďalší.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Megan FoxSacha Baron Cohen