Kazachstan potrápil USA, rozhodlo až predĺženie

Usa kazachstan
Hráč USA Paul Šťastný sa snaží prekonať brankára Kazachstanu počas MS v hokeji 2012 Foto: SITA/AP

HELSINKI 11. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti USA v piatkovom stretnutí „slovenskej“ H-skupiny na majstrovstvách sveta v Helsinkách zvíťazili nad outsiderom z Kazachstanu 3:2, ale až po predĺžení.

Američania síce dvakrát viedli, no zverenci Andreja Šajanova dvakrát odpovedali a vďaka nerozhodnému výsledku po 60 minútach získali do tabuľky prvý bod na šampionáte.

Duel takmer vyústil do samostatných nájazdov, 22 sekúnd pred koncom pridanej päťminútovky ich však „odmietol“ obranca Justin Faulk a svojím druhým gólom v stretnutí rozhodol o dvoch bodoch pre Američanov.

Výsledok – H-skupina:

Kazachstan – USA 2:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)

Góly: 39. Puškariov (Žajlauov, Upper), 56. Žajlauov (Puškariov, Novopašin) – 35. J. T. Brown (Abdelkader), 45. Faulk (Goligoski), 65. Faulk (Pacioretty, Paul Šťastný)

rozhodovali: Levonen (Fín.), Lewis (Kan.) – Blümel (ČR), Schrader (Nem.)

Kazachstan: Kolesnik – Novopašin, Šemelin, Troščinskij, Jakovenko, R. Savčenko, Litvinenko, Korabejnikov, Fadejev – Žajlauov, Upper, Puškariov – Dudarev, Krasnoslobodcev, Rymarev – Polišuk, Bumagin, Romanov – Kolesnikov, Spiridonov, Voroncov

USA: Bachman – J. Johnson, Fowler, Goligoski, Faulk, Petry, Butler, Braun, Crabb – Ryan, Paul Šťastný, Pacioretty – Lasch, Okposo, Slater – Atkinson, Abdelkader, J. T. Brown – C. Smith, Dwyer, N. Thompson