Kazár bol najlepším Slovákom v šprinte na ZOH 2018, Otčenáš figuruje po prvej streľbe na 2. mieste

Matej Kazár
Slovenský biatlonista Matej Kazár počas pretekov v biatlone - šprint mužov na 10 km na ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu. Kórejská republika, Pjongčang, 11. február 2018. Foto: SITA/Martin Medňanský.

PJONGČANG 11. februára (WebNoviny.sk) – V nedeľu boli na zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu v Kórejskej republike na programe aj rýchlostné preteky biatlonistov na 10 km.

Najlepší zo slovenského kvarteta Matej Kazár sa raz pomýlil v stoji a skončil na 22. priečke. Martin Otčenáš figuruje na druhej pozícii v konečných prehľadoch po úvodnej streľbe, lenže na druhej položke štyrikrát zlyhal, napokon z toho bolo 52. miesto. Tomáš Hasilla obsadil 70. post a Šimonovi Bartkovi patrí 74. priečka vo výsledkovej listine s 87 menami.

Prelink

„Som spokojný, v tomto chlade a vetre to bol výborný výkon. Paráda, že mi to takto vyšlo,“ povedal Matej Kazár pre RTVS a dodal: „Na nástrele mi ruky zmrzli na kosť. Na trati som sa síce rozohrial, ale človek si v takej zime ani necíti telo. Po vydarenej ´ležke´ som sa nechcel chytať za inými pretekármi a prehnať to. Vedel som, ako Martinovi Otčenášovi ´stojka´ nevyšla, dával som si teda pozor. V tých podmienkach mi napriek tomu napokon ušla jedna rana, škoda toho… Dnes to bolo aj o šťastí.“

Hasilla pre RTVS uviedol: „Tá zima bola neznesiteľná, ale ešte väčším problémom vietor. Už na ´ležke´ som musel ´cvakať´, keď sa zdvihol silnejší. V stoji znova fúkalo, čakal som, aj tak mi tá rana nepadla, potom som čakal na ďalšiu, kým to aspoň trochu ustane, sekundy naskakovali. V takýchto podmienkach treba na dobrý výsledok nuly, mne sa to nepodarilo.“

Bartko pre RTVS skonštatoval: „Podmienky boli veľmi ťažké. Tá moja premiéra veru mohla byť aj oveľa vydarenejšia…“ Nečakaným víťazom šprintu sa stal nemecký reprezentant Arnd Peiffer, duhý skončil Čech Michal Krčmář a tretí bol Talian Dominik Windisch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin OtčenášMatej KazárŠimon BartkoTomáš Hasilla