Kažimír nesúhlasí s vyhlásením Smeru-SD, že strana vyšla z prezidentských volieb posilnená

Robert Fico, Peter Kažimír
Predseda strany Smer-SD Robert Fico a minister financií Peter Kažimír. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 31. marca (WebNoviny.sk) – Strana Smer-SD nezískala post prezidenta pre svojho kandidáta, a preto treba priznať, že tieto voľby prehrala, síce so cťou, ale prehrala.

Konštatoval to minister financií a podpredseda strany Smer-SD Peter Kažimír, ktorý uviedol, že nesúhlasí s vyhlásením tlačového odboru strany, že Smer-SD vyšiel z prezidentských volieb posilnený.

„Ako by mohla byť najsilnejšia politická strana v krajine posilnená volebným procesom, v ktorom, aby neuškodila vlastnému kandidátovi, sa nemohla k nemu ani naplno prihlásiť. Jediným posilneným je Maroš Šefčovič, ktorý v osobnej voľbe získal podporu trištvrte milióna voličov zo všetkých kútov Slovenska. Musíme byť na seba prísni, nepostačuje porovnávať sa s málo významnou parlamentnou opozíciou,“ podotkol Kažimír.

Dodal, že jediným spôsobom, ako trend poklesu podpory verejnosti zvrátiť, je odvaha povedať si pravdu a pracovať všetkými politickými prostriedkami na poctivej zmene. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa rezortu financií Alexandra Gogová.

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU

PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU: VÝSLEDKY PREZIDENTSKÝCH VOLIEB

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Maroš ŠefčovičPeter KažimírZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie SMER-SD