KDH a SaS si vysvetlili vzájomné vzťahy

Bez názvu
Zľava: Predseda KDH Ján Figeľ a predseda SAS Richard Sulík Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 12. júna (WEBNOVINY) – Členovia Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) a strany Sloboda a Solidarita (SaS) si vysvetlili nezhody, ktoré vznikli počas ostatnej 18. schôdze parlamentu. Kresťanskí demokrati vtedy nepodporili novely SaS o pohrebníctve, ani návrh na presadenie striedavej starostlivosti rodičov o deti. Minister obrany Ľubomír Galko (SaS) pred týždňom tvrdil, že KDH sa správa nehorázne, predseda parlamentu a líder SaS Richard Sulík dnes hovorí, že vzťahy sú dobré.

„Ja sa s tou reakciou (Galka-pozn. SITA) do určitej miery stotožňujem, ale nemyslím si, že má to zmysel ďalej komentovať a prilievať olej do ohňa. My sme si to s kolegovcami z KDH vysvetlili (…) kto mal na koho ťažké srdce. Môžem len potvrdiť, že tie vzťahy sú dobré,“ povedal Sulík. Aj Sulík po hlasovaní o striedavej starostlivosti povedal, že KDH nekorektne porušilo dohodu, pretože tomuto kroku pôvodne kresťanskí demokrati prisľúbili podporu.

Martin Fronc z KDH pre agentúru SITA povedal, že pri hlasovaní o novele zákona o pohrebníctve došlo k chybe po zmätočných pokynoch pri hlasovaní. Pripustil, že pri presadzovaní striedavej starostlivosti na oboch stranách vzniklo nedorozumenie. „Keď nikto nevyslovil námietku, neznamená to nevyhnutne podporu,“ povedal s tým, že liberálmi navrhovaná zmena nie je obsiahnutá v programovom vyhlásení vlády.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír GalkoMartin FroncRichard Sulík
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieSaS Sloboda a Solidarita