KDH chce podľa Richarda Sulíka vládnuť s Ficom

Figeľ, fico
Zľava: Robert Fico a Ján Figeľ Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 12. januára (WEBNOVINY) – Predseda SaS Richard Sulík vidí problém súčasnej opozície v tom, že sa opozičné strany snažia zjednocovať aj so stranami, ktoré podľa neho opozičné nie sú.

„Vaši parťáci v ľudovej platforme hrajú falošne a pokiaľ vy tú ľudovú platformu nepochováte, lebo je všetkým na smiech, tak to takto aj ostane,“ dohováral Sulík v relácii STV O päť minút dvanásť lídrovi SDKÚ-DS Pavlovi Frešovi. Ten mu hovoril, že „ani SDKÚ niekde neprichytíte, že by paktovala so Smerom“.

Len sa preboha dohodnime, vyzýva Frešo

Frešo
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Sulík sa bránil, že také niečo nehovorí.

„Ak chcete niekoho vylúčiť z opozície, tak potom je legitímna otázka, s kým chcete vládnuť po ďalších voľbách? A ja vám rovno hovorím za SDKÚ-DS, že s Most-Híd a KDH a pokojne aj s nami ostatnými, lebo ste stredopravé strany. Len sa preboha dohodnime,“ povedal Frešo.

Sulíka sa pýtal, či by teda chcel v budúcnosti vládnuť so Smerom, lebo inak to doteraz nikdy nevyšlo.

„KDH nemá záujem dohodnúť sa. Vám to nedochádza? KDH len čaká na to, než Fico mihne a pôjdu s nimi okamžite, pôjdu s nimi do koalície,“ prognózoval v relácii Sulík.

Frešo apeloval, aby nedochádzalo do nekonečna k eskalácii napätia a nerobila sa „vendeta“ za niektoré politické kroky. „Musím ísť pozitívnym príkladom. S nikým iným na Slovensku vládnuť nemôžete ako stredopravá komunita a musíte aj KDH aj Most-Híd proste zobrať,“ vyhlásil Frešo.

Ján Figeľ účasť v relácii odmietol

Sulík
Foto: SITA/Diana Černáková

Sulík spomína, že v roku 2010 aj oni išli do koalície s KDH, lebo tam boli ľudia ako Daniel Lipšic a Radoslav Procházka, ktorý podľa neho tlačili na to, aby KDH nešlo paktovať so Smerom.

„Ale dnešné KDH má úplne na háku, čo vy si myslíte, oni čakajú na príležitosť vládnuť s Ficom,“ povedal Sulík Frešovi s tým, že ak to nepochopia, tak sa opozícia nedá dohromady.

Frešovi vyčítal aj to, že jeho strana podporila prezidentskú kandidatúru Pavla Hrušovského, ktorý podľa Sulíka zmanažoval situáciu pred regionálnymi voľbami v Nitre a do veľkej miery riadil aj vznik koalície v Banskej Bystrici, kde KDH bolo v koalícii so Smerom vo voľbách VÚC.

„Čo potom vy sa tu chcete hrať na opozičného politika, ktorý si takto nechá skákať po hlave od vlastných parťákov,“ dodal Sulík.

Za KDH v relácii nemal kto reagovať, pretože jeho predseda Ján Figeľ účasť odmietol, čo zdôvodnil témou a spôsobom obsadenia hostí. „Kým predseda SMERu, premiér a zároveň kandidát na prezidenta Robert Fico diskutuje sám, bez oponenta v sobotňajšej relácii RTVS Sobotné dialógy o problémoch Slovenska a svojej ponuke riešiť ich, tak v nedeľnej relácii pozvaní hostia majú jednostranne diskutovať o stave pravice, teda o svojich vzťahoch a zámeroch,“ uvádza sa v stanovisku Figeľa, ktoré poskytol hovorca strany Matej Kováč.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel LipšicJán FigeľPavol FrešoRadoslav ProcházkaRichard SulíkRobert Fico
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieSMER-SD