KDH je podľa Figeľa tvorivá a akcieschopná politická sila

Jubilejný snem KDH
Predseda strany KDH Ján Figeľ v príhovore počas snemu KDH pri príležitosti 25 rokov kresťanskej demokracie na Slovensku. Nitra, 21. február 2015. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 4. júla (WEBNOVINY) – KDH je necelý rok pred parlamentnými voľbami podľa predsedu hnutia Jána Figeľa tvorivou, konštruktívnou a akcieschopnou politickou silou.

Ako povedal Figeľ v sobotu pre agentúru SITA, urobí všetko, čo vie a dokáže spolu s KDH, aby Slovensko vyšlo z neprijateľného a neudržateľného trendu zadlžovania dnešných a nasledujúcich generácií, aby raz v dohľadnej budúcnosti Slovensko malo vyrovnané, ba možno, prebytkové verejné financie.

Spoločnosť viac troví, ako tvorí

„Dá sa to a KDH to dokáže,“ zdôraznil s tým, že za nezodpovedné považuje žitie človeka, rodiny, obce, národa či spoločnosti na úkor budúcnosti, na účet detí, ktoré prichádzajú po nás.

Slovensko sa podľa Figeľa už celú generáciu pohybuje v deficitoch. „Spoločnosť viac troví, ako tvorí. Tým konzumuje veľký diel budúcnosti,“ uviedol. Cesta k perspektíve podľa neho vedie cez kvalitné školstvo.

„Investície do relevantného vzdelania sú najprínosnejšie a majú najvyššiu mieru návratnosti – aj finančnej. Žiaľ, socialistická vláda nevie úspešne riešiť boľavú nezamestnanosť aj preto, že sa nevenuje systémovo zlepšeniu upadajúceho školstva,“ upozornil Figeľ.

KDH je cestou Slovenska z krízy

Výsledkom rozvoja tvorivosti je podľa neho vyspelá krajina. „Kultúrne zrelá, ekonomicky inovatívna a konkurencieschopná, sociálne súdržná a environmentálne zodpovedná. Toto je vízia kresťanských demokratov pre Slovensko,“ povedal.

KDH je dnes podľa Figeľa skúsená strana. „Nikdy sme neuhli od našich princípov. A neuhneme ani v budúcnosti. KDH je stranou nielen do dobrého, ale aj do zlého počasia. Je cestou Slovenska z krízy,“ konštatoval Figeľ.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Figeľ
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutie