Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Figel
Predseda KDH Ján Figeľ Foto: SITA/Marián Peiger
8. januára 2015 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(21)

KDH navrhuje skúmať dopad zákonov na manželstvo a rodinu

BRATISLAVA 10. januára (WEBNOVINY) – Pri každom zákone, ktorý bude predložený do parlamentu, by sa mal po novom skúmať aj jeho dopad na manželstvo, rodinu a rodinné prostredie. V novele rokovacieho poriadku to navrhujú poslanci za KDH.

“Takouto úpravou dôjde k zvýšeniu ochrany manželstva a rodiny v súlade s ústavou, so základnými zásadami zákona o rodine a s cieľmi stanovenými ústavodarcom,” uviedol predseda KDH Ján Figeľ. Kresťanskí demokrati predkladajú novelu ako logickú nadväznosť na minuloročnú zmenu ústavy, ktorá posilnila ochranu a podporu manželstva.

V súčasnosti podľa zákona o rokovacom poriadku parlamentu musí predkladateľ legislatívy povinne skúmať pri predkladaných návrhoch jej vplyvy na verejné financie, na podnikateľské a životné prostredie, na obyvateľov a zamestnanosť.

“V súlade s novým znením ústavy navrhujeme doplniť do Doložky o posúdení vplyvov aj tzv. rodinné hľadisko. To znamená, že každý návrh novej legislatívy by mal obsahovať aj vyhodnotenie jej vplyvu na manželstvo, rodinu a rodinné prostredie,” vysvetlil spolupredkladateľ návrhu Figeľ.

Pre Kresťanskodemokratické hnutie predstavuje rodina spolu s prácou a so spravodlivosťou trojicu základných programových pilierov politiky. “Demografická stagnácia a sociálne problémy Slovenska volajú po aktívnej prorodinnej politike a po účinných systémových opatreniach. Chceme s takýmito návrhmi prichádzať pred občanov a do parlamentu,” uzavrel líder KDH.

Odporúčané články

KDH príde s vlastnou alternatívou k vláde, tvrdí Figeľ KDH chce ponúknuť tri úrovne spolupráce

Témy

Diskusia

Ferko pre v Caklove dnes 14.19 ja som na rozdiel od teba inteligent! smutné ale adopcia detí buzíkmi to nenapraví Keď budú mať manželstvo, aj im sa môže rozpadnúť, ak bude jeden dlhodobo v zahraničí a druhý tu zostane vychovávať adoptované dieťa. Kašli na hlúpych politikov, Anton, a choď aj s tvojou rodinkou k referendu. Lebo Buzíci nám tu narobia iné pravidklá, len potom sa budeme diviť, čo sú to rozkrádačky. Tam budeme platiť nielen buzíkom, ale aj podvodníkom čo sa za nich budú vydávať,... v Čaklove sú všetci takí blbci či len sám Ferko? ty zisťuj prečo rodina už nemá už byť rodina ak to pôjde takto ďalej, možno ani citróny už nebudú žlté Homofilkovia nedovolia...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

NAJKY.sk

DRAN.sk

Autolike.sk

Dámskajazda

Byvanie je hra

Mňamky-recepty

Podnikam.sk

najAPPKY.sk

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...