Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
KDH, ktorého šéfom je Ján Figeľ, by skončilo podľa prieskumu agentúry MVK na druhom mieste. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková
14. mája 2015 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

KDH nechce sociálne balíčky, ale zákon o rodinnom podnikaní

BRATISLAVA 16. mája (WEBNOVINY) – Slovensko nepotrebuje podľa predsedu KDH Jána Figeľa sociálne balíčky, ale zákon o rodinnom podnikaní. Ako povedal vo štvrtok na tlačovej besede, vláda presadzuje sociálne balíčky ako odpoveď na situáciu v slabších regiónoch, ale Slovensko viac potrebuje skutočné ozdravné riešenia.

“To, čo vláda ponúka vo forme balíčkov, je volebná korupcia alebo budovanie závislosti občanov od moci. Po tom, čo zvýšili dane a odvody, zaviedli daň zo straty, rastie korupcia a klientelizmus, Slovensko potrebuje účinné odpovede, nie balíčky. Preto prichádzame s návrhom zákona o rodinnom podnikaní,” uviedol.

Sociálne balíčky rýchlo vyprchajú

Podľa podpredsedu KDH Jána Hudackého totiž sociálne balíčky rýchlo vyprchajú. Europoslankyňa KDH Anna Záborská už v Bruseli presadila, aby sa legislatívou o rodinnom podnikaní zaoberal aj Európsky parlament. Ten bude hlasovať o správe, ktorú pripravuje hospodársky výbor v júni. Návrh KDH sa stal základom tvorby pravidiel pre celú Európsku úniu.

Kresťanskí demokrati ponúkajú cez zákon o rodinnom podnikaní vznik rodinných živností, ktoré rodinám prinesú ročne až o 2 500 eur viac. Rodinná živnosť má znížiť byrokratické, administratívne a daňové zaťaženie. Zvyšuje tiež čistý príjem. KDH sa v parlamente na budúci týždeň opätovne pokúsi presadiť zákon o rodinnom podnikaní.

Rodinné podnikanie má mať tri formy

Kresťanskí demokrati navrhujú tri právne formy rodinného podnikania, a to rodinnú živnosť, farmu a obchodnú spoločnosť. Rodinná živnosť by mala byť rodinný podnik na báze živnosti, na činnosti ktorého sa podieľajú minimálne dvaja členovia rodiny a najmenej jeden z členov rodiny musí mať živnostenské oprávnenie.

Rodinná farma má byť rodinný podnik na báze samostatne hospodáriaceho roľníka, na činnosti ktorého sa podieľajú minimálne dvaja členovia rodiny a najmenej jeden z členov rodiny musí mať osvedčenie o zápise do evidencie samostatne hospodáriacich roľníkov.

Rodinná obchodná spoločnosť má byť rodinnou obchodnou spoločnosťou s ručením obmedzeným alebo akciová spoločnosť, v ktorej majú členovia rodiny nadpolovičnú väčšinu súhrnu peňažných i nepeňažných vkladov základného imania spoločnosti a najmenej jeden z členov rodiny je členom štatutárneho orgánu alebo štatutárnym orgánom.

Podľa návrhu členmi rodiny sú príbuzní v priamom rade, súrodenci alebo manželia. Návrhom sa bude parlament zaoberať na májovej schôdzi. Kresťanskí demokrati presadzovali rodinné podnikanie už v roku 2013, národná rada ich zákon zamietla.

Odporúčané články

Kontrolný úrad odmieta Figeľovu kritiku o Váhostave Kvasnička svoj podpis nestiahol, opustil poslanecký klub KDH

Témy

Diskusia

oslavy V den Velkého Vítězství odolal Kyjev strachu ilja romašin • 17. května 2015 • 1070 přečtení Pokud Vám řeknou, že Kyjev je ovládán strachem a že se zcela podřídil vládě nacistického režimu, nevěřte mu. Narodil jsem se v Kyjevě a... už majú aj Koncentračný tábor na Ukrajine stavajú z peňazí EÚ 21. červen 2014 | MIROSLAV ANTOŇAK | O dianí na Ukrajine nás informujú média i alternatívne servery po celom svete. Ich dôveryhodnosť je však mnoho krát otázna. Ruská televízia Россия zverejnila informácie... pre Ferka daj si pozor...Fico má väčšinu v parlamente a prečo prijíma iba debilne zákony? A ty si daj pozor, lebo podľa tvojích príspevkov sa mi zdá, že ti začína ALZHEIMER- je to zlé. totalitny system Ale nie vsetci ekonomicky cinny maju rodiny. Preco by mali byt danovo znevyhodnovany? Co to je za druh totality? Ako ma vyzerat KDHacka spolocnost, ako system rodinnych klanov kde iny nemaju sancu prezit? KDH podporuje toto Porošenko předkládá ukrajinskému parlamentu návrh zákona umožňující posílat etnické Rusy žijící na Ukrajině do koncentračních táborů Nový návrh zákona, který bude předložený ukrajinskému parlamentu, dovoluje Ukrajině posílat "cizí" občany, kteří znamenají "ohrožení" bezpečnosti země, do koncentračních táborů. Stojí za zmínku,...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...