KDH podporí Kňažka, ak by kandidoval na primátora Bratislavy

Knazko
Pod kandidatúru Milana Kňažka sa podpísalo 19 poslancov. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 11. apríla (WEBNOVINY) – Bratislavské KDH chce podporiť v možnej kandidatúre na post primátora Bratislavy Milana Kňažka. Vyhlásil to krajský predseda KDH Dušan Pekár.

Dušan Pekár sa vzdal

„V prípade, že na primátora Bratislavy bude kandidovať Milan Kňažko, bratislavské KDH ho bude podporovať. Ja sa kandidatúry vzdám v záujme vytvorenia širokej koalície strán, ktorú chceme v Bratislave sformovať,“ povedal Dušan Pekár. Podľa neho chce KDH v rámci formujúcej sa koalície rokovať o čo najširšej podpore Milanovi Kňažkovi, ak sa rozhodne na primátora kandidovať.

Kňažko kandidoval v prezidentských voľbách a v ich prvom kole skončil na štvrtom mieste so ziskom 244 401 hlasov (12,86 percenta). Vo volebnom obvode Bratislava Kňažko prvé kolo prezidentských volieb vyhral. V hlavnom meste dostal 54 719 hlasov voličov, čo predstavovalo 26,58 percenta.

Kandidatúru nevylúčil

Hneď po neoficiálnom spočítaní hlasov počas povolebnej noci Kňažko pripustil ďalšie politické ambície. „Zakladať ďalšiu stranu s najväčšou pravdepodobnosťou nebudem. Ale budem ešte uvažovať, akým spôsobom nesklamať dôveru tých vyše 200-tisíc ľudí, to je veľký záväzok. Rád by som im nejakým spôsobom túto dôveru splatil. Neviem ako, ale budem nad tým uvažovať,“ konštatoval.

V polovici marca Kňažko pre denník Sme nevylúčil, že v jesenných voľbách bude kandidovať na primátorský post, ktorý teraz patrí Milanovi Ftáčnikovi (s podporou Smeru). Ten zatiaľ definitívne svoju účasť vo voľbách nepotvrdil. „Neodmietam to, ani to nepotvrdzujem. Naozaj sa v tejto chvíli neviem vyjadriť,“ povedal Kňažko pre Sme. Denníku len potvrdil, že kandidatúru na primátora hlavného mesta mu už viackrát ponúkali. Kto konkrétne to bol, neprezradil. „Bolo to z viacerých strán.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan PekárMilan Kňažko
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutie