KDH sa v pondelok bude zaoberať Andrejom Ďurkovským

Ďurkovský
Foto: Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 23. januára (WEBNOVINY) – Predsedníctvo KDH sa bude v pondelok zaoberať konaním svojho poslanca NR SR Andreja Ďurkovského v čase, keď bol primátorom Bratislavy.

Na rokovanie predsedníctva ho pozval šéf strany Ján Figeľ. Počínanie Ďurkovského zaujíma aj členov predsedníctva.

Očakával som, že stanovisko zaujme skôr, pretože ide o dlho medializované veci. Budem sa ho pýtať na PKO i Bratislavskú vodárenskú spoločnosť (BVS), pretože postrádam jeho argumenty,“ povedal pre agentúru SITA podpredseda strany Pavol Abrhan. Aj člen predsedníctva Peter Belinský je zvedavý na argumenty Ďurkovského. „Zaujíma ma, či bývalý primátor mohol zasiahnuť do predaja BVS,“ povedal Belinský pre agentúru SITA.

Verejne dôležitá téma

Podľa predsedu KDH Jána Figeľa budú otázky okolo bývalého bratislavského primátora a terajšieho poslanca Národnej rady SR Andreja Ďurkovského doriešené ešte v januári. Figeľ sa chce s Ďurkovským pozhovárať a utvoriť si vlastný názor na udalosti okolo PKO či privatizáciu vodární.„Pretože je to téma, ktorá je verejne dôležitá a samozrejme ľudsky a politicky,“ odvetil po rokovaní vlády Figeľ na otázku, dokedy majú byť otázniky o Ďurkovského pôsobení v KDH zodpovedané.

Predseda kresťanských demokratov uviedol, že sa s Ďurkovským bude zhovárať o všetkých vážnych rozhodnutiach vrátane udalostí, ktoré sa diali pri bratislavskom PKO či o privatizácii Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, aby si utvoril názor o pravde. „Potrebujem vyjasnenie a podľa toho budem aj konať,“ poznamenal Figeľ. Nechcel však komentovať možné konanie orgánov činných v trestnom konaní o Ďurkovského aktivitách. „Informácie sa majú vyjasňovať, dávať na pravú mieru a ak došlo k porušeniam právomocí alebo zákona, tak aj konať, vyvodzovať zodpovednosť,“ nazdáva sa líder KDH.

Bratislavský mestský poslanec Ján Budaj tiež vyzval Andreja Ďurkovského, aby zdôvodnil a vysvetlil o aké uznesenia mestského zastupiteľstva sa opieral, keď si dovolil odovzdať budovy PKO majiteľovi pozemku. Podľa nezávislej právnej analýzy v súvislosti s búraním budovy PKO, ktorú si nechali vypracovať mestský poslanec Ján Budaj, iniciatívy Zmena zdola a Bratislava otvorene a Protikorupčná pracovná skupina Ekofóra, išiel Ďurkovský za rámec svojich právomocí a nakladal s majetkom mesta v rozpore so svojimi kompetenciami. Ak by Ďurkovský nemal zdôvodnenie ku svojmu konaniu, je podľa Budaja trestne stíhateľný.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej ĎurkovskýJán BudajJán FigeľPavol AbrhanPeter Belinský
Firmy a inštitúcie BVS Bratislavská vodárenská spoločnosť, a.s.KDH Kresťanskodemokratické hnutiePKO