KDH skončilo pod Mostom, liberáli zo SaS majú na mále

Bugar figel
Zľava: Predseda strany KDH Ján Figeľ a predseda Mostu Híd Béla Bugár. Foto: SITA/Michal Svítok

BRATISLAVA 27. marca (WEBNOVINY) – Ak by sa parlamentné voľby konali v druhej polovici marca, zvíťazil by Smer-SD so ziskom 35,6 percenta. Vyplýva to z telefonického prieskumu spoločnosti eCall Slovakia pre agentúru SITA. Spoločnosť prieskum robila v dňoch 20. až 27. marca na vzorke 1266 respondentov. Respondenti v rámci prieskumu odpovedali na otázku „Ak by sa parlamentné voľby konali už tento víkend, ktorú politickú stranu alebo hnutie by ste volili?“

Na druhom mieste by skončila strana SIEŤ. Podľa prieskumu by ju volilo 12,6 percenta respondentov. Tretia by skončila strana Most-Híd so ziskom 9,9 percenta hlasov, nasledujú KDH (8,3 percenta), OĽaNO (7,5 percenta) a SNS (6,4 percenta).

Hranicu zvoliteľnosti do parlamentu by prekročila aj strana SaS, ktorú by volilo 5,1 percenta respondentov. Naopak, pred bránami parlamentu by skončili SMK (3,8 percenta), SDKÚ-DS (3,2 percenta) aj NOVA (2,6 percenta). KSS by dalo hlas 1,9 percenta opýtaných a 1,4 percenta respondentov by volilo ĽS-Naše Slovensko. Za inú stranu alebo hnutie by hlasovalo 1,7 percenta respondentov.

Prieskum zobrazuje preferencie respondentov, ktorí by sa na parlamentných voľbách zúčastnili a vedeli povedať, ktorej strane by dali svoj hlas. Na voľbách by sa podľa prieskumu určite nezúčastnilo 20 percent opýtaných a 25 percent respondentov sa nevedelo vyjadriť, ktorú stranu alebo hnutie by v parlamentných voľbách podporili.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NOVA Nová väčšinaSDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická stranaSMER-SDSNS Slovenská národná strana