Keiru Knightley teší, že Láska Nebeská je vianočná klasika

KEIRA
Foto: facebook.com

BRATISLAVA 18. novembra (WEBNOVINY) – Britská herečka Keira Knightley je rada, že z filmu Láska nebeská (2003) sa stala vianočná klasika. Ako povedala pre portál Huffingtonpost.com, pri nakrúcaní tejto romantickej komédie to zrejme nikomu z hereckého obsadenia ani nenapadlo.

„Je skvelé, že sa z toho stal vianočný film, nie? Podľa mňa to nikto nečakal. Pre mňa je výnimočné, keď ľudia vravia: ‚Viete, to je to, čo pozerám každé Vianoce‘. Je to úžasné, preto sa také filmy robia,“ vyjadrila sa.

V Láske nebeskej režiséra Richarda Curtisa si okrem nej zahrali napríklad Alan Rickman, Laura Linney, Liam Neeson, Hugh Grant, Emma Thompson, Rodrigo Santoro či Bill Nighy, ktorý za svoj výkon získal cenu BAFTA. Film si tiež vyslúžil dve nominácie na Zlatý glóbus – v kategórii Najlepší film a Najlepší scenár.

Keira Knightley je známa najmä z účinkovania v úspešnej filmovej sérii Piráti Karibiku (2003, 2006 a 2007), ale aj zo snímky Vojvodkyňa (2008) či adaptácie diela spisovateľa Iana McEwana Pokánie (2007). Zahrala si tiež vo filmoch Blafuj ako Beckham (2002), Kráľ Artuš (2004), Neopúšťaj ma (2010), Kšeft za všetky prachy (2010) či Nebezpečná metóda (2011). Rodáčku z Londýna slovenskí diváci od 6. decembra uvidia v kinách ako Annu Kareninovú v rovnomennej snímke, kde si zahrala po boku Judea Lawa či Aarona Taylora-Johnsona.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Hugh GrantKeira KnightleyLiam Neeson