Kennedyho centrum ocenilo Dustina Hoffmana i Led Zeppelin

Dustin hoffman a barack obama
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 3. decembra (WEBNOVINY) – Na nedeľnom 35. ročníku udeľovania cien Kennedyho centra vo Washingtone vzdali hold hercovi Dustinovi Hoffmanovi, moderátorovi Davidovi Lettermanovi, trom žijúcim zakladajúcim členom rockovej skupiny Led Zeppelin, bluesmanovi Buddymu Guyovi a ruskej primabaleríne Natalii Makarovej.

„Konzultoval som to s ľuďmi, ktorí pripravujú prejavy. A zhodli sme sa na tom, že neexistuje prirodzený prechod od baletu k Led Zeppelin,“ uviedol americký prezident Barack Obama počas predstavovania ocenených na recepcii v Bielom dome.

Sedemdesiatpäťročného Hoffmana uviedol jeho herecký kolega Robert De Niro, ktorý na jeho adresu povedal: „Dustin Hoffman je veľmi otravný. A práve on ma inšpiroval, aby som aj ja bol trochu otravný.“ Lettermana zas uviedla komička Tina Fey, ktorá vyzdvihla spôsob, akým moderátor dokáže diskutovať s hosťami vo svojej šou.

„Bol som veľmi nervózny, ale teraz nepociťujem nič iné než vďaku. Nechce sa mi tomu veriť, ale bolo to pekné pre moju rodinu,“ vyhlásil pri preberaní ocenenia Letterman, ktorý predtým žartoval, že si nechá zistiť, za čo túto cenu dostal.

Správna rada Kennedyho centra vyberá každý rok ocenených na základe ich prínosu americkej kultúre. V minulých rokoch si ceny Kennedyho centra vyslúžili napríklad Meryl Streep, Morgan Freeman, Martin Scorsese, Johnny Cash, Andrew Lloyd Webber, Plácido Domingo, Clint Eastwood, Elton John, Kirk Douglas, Barbra Streisand, Oprah Winfrey, Neil Diamond, Paul McCartney, Robert De Niro alebo Steven Spielberg.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack ObamaBarbra StreisandClint EastwoodDustin HoffmanElton JohnMartin ScorseseMeryl StreepMorgan FreemanOprah WinfreyPaul McCartneyPlácido DomingoRobert De NiroSteven SpielbergTina Fey