Metallurg magnitogorsk

UFA 31. marca (WebNoviny.sk) – Mettalurg Magnitogorsk po dvoch rokoch opäť zabojuje o Gagarinov pohár.

Na vlastnom ľade totiž vo štvrtkovom piatom zápase finále play-off Východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy vyhral nad Ufou 3:2 po dvojnásobnom predĺžení a sériu hranú na štyri víťazstvá ovládol 4:1.

Domáci pritom prehrávali už 2:0, no napokon sa im podarilo vyrovnať a v 2. min druhého predĺženia zavŕšil obrat Kosov. Magnitogorsk si vo finále zmeria sily s CSKA Moskva.

Výsledok štvrtkového piateho zápasu finále play-off Východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) /hrá sa na štyri víťazstvá/:
Metallurg Magnitogorsk – Salavat Julajev Ufa 3:2 po dvojnásobnom predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0, 1:0) – konečný výsledok série 4:1

– do finále postúpil Magnitogorsk

Góly: 27. Zaripov (A. Siomin, Jan Kovář), 44. Bereglazov (A. Siomin, Filippi), 82. Kosov (Potechin) – 21. Gončarov (Lisin, Prochorkin), 23. Majorov (Lepistö, Loginov)