Kiná prinesú akčný film s Tomom Cruisom a dobrodružný animák

Jack Reacher: Posledný výstrel
Tom Cruise vo filme Jack Reacher: Posledný výstrel Foto: Paramount Pictures

BRATISLAVA 27. decembra (WEBNOVINY) – Posledná dvojica tohtoročných filmových noviniek prinesie akciu aj dobrodružstvo. Do slovenských kín príde akčný triler Jack Reacher: Posledný výstrel a belgický animák Sammyho dobrodružstvá 2.

Nezaujímajú ho zákony ani dôkazy, chce spravodlivosť

Triler Jack Reacher: Posledný výstrel režiséra a scenáristu Christophera McQuarrieho vznikol podľa predlohy Leeho Childa.

Jack Reacher (Tom Cruise) je ako duch. Bývalého vojenského vyšetrovateľa nájdete len vtedy, keď on sám chce byť nájdený. Objavuje sa v prípadoch, ktoré potvrdzujú, že spravodlivosť je slepá, a v záujme ich vyriešenia neváha ignorovať zákony svojej krajiny.

Drsný hrdina z bestsellerov spisovateľa Lee Childa konečne vstúpil na plátna kín s odhodlaním stvoriť rovnako silnú a kvalitnú akčnú ságu, akou sa pred rokmi stal iný pôvodom literárny hrdina Jason Bourne.

Život piatich ľudí, ktorých osud priviedol v rovnakom čase na rovnaké miesto, ukončí šesť guliek vypálených ostreľovačom. Taký masaker si od polície vyžiada nadštandardné nasadenie, ktoré čoskoro korunuje dolapenie pacháteľa. Bývalý elitný vojak nemá pod ťarchou dôkazov najmenšiu šancu, napriek tomu tvárou v tvár vyšetrovateľom zaryto mlčí. Tí z neho dostanú jedinú vetu: „Zožeňte Jacka Reachera.“ S jeho príchodom sa z úplne jasného prípadu stáva kauza plná záhad.

Okrem Toma Cruisea si v snímke zahrali aj Rosamund Pike, Robert Duvall, Richard Jenkins, Werner Herzog a ďalší.

HODNOTENIE

www.csfd.cz: 76% (41 hodnotení)

www.imdb.com: 7,3 z 10 (hodnotenia 5909 používateľov)

www.rottentomatoes.com: Tomatometer – 60% (134 recenzií) / používatelia – 76% (16 679 hodnotení)

www.metacritic.com: Metascore – 49% (33 kritikov) / používatelia – 6,4 (36 hodnotení)

Korytnačie dobrodružstvo

Sammyho dobrodružstvá 2
Foto: Hollywood Classic Entertainment

Belgický animovaný film Sammyho dobrodružstvá 2 nakrútil režisér Ben Stassen podľa scenára Domonica Parisa.

Sammy a Ray sú dve nerozlučné morské korytnačky, ktoré si užívajú bezstarostný život na koralovom útese. Spoločne dohliadajú na mláďatká Rickyho a Ellu, ktoré nemajú ani potuchy o nástrahách šíreho mora.

Jedného dňa sa Sammy a Ray dostanú do rúk pytliakom, ktorí ich predajú do akvária v Dubaji. Malý šéf akvária, morský koník Big D, ich zasvätí do svojho plánu na útek, ale Sammy a Ray vymyslia vlastný spôsob, ako sa dostať zo zajatia a to s pomocou ich nových priateľov: ryby menom Jimbo, zdržanlivého homára, chobotnice Annabel a celej rodinky tučniakov.

Po sérii napínavých momentov a naháňačiek sa naši hrdinovia vydajú na juh, aby sa tam stretli so Shelly, Sammyho prvou a jedinou láskou.

https://youtube.com/watch?v=t4qxVhTjQGU

HODNOTENIE

www.csfd.cz: 64% (38 hodnotení)

www.imdb.com: 5,1 z 10 (hodnotenia 196 používateľov)

www.rottentomatoes.com: v čase našej uzávierky nebolo k dispozícii

www.metacritic.com: v čase našej uzávierky nebolo k dispozícii

Informácie pochádzajú z webových stránok bontonfilm.sk a www.forumfilm.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom