Kiná prinesú poľskú drámu a komédie v troch rôznych podobách

21 Jump Street
Jonah Hill a Channing Tatum vo filme 21 Jump Street Foto: Columbia Pictures - Sony

BRATISLAVA 13. júna (WEBNOVINY) – Návštevníkov a návštevníčky slovenských kín čakajú tento týždeň štyri filmové novinky. Tešiť sa môžu na akčnú krimi komédiu 21 Jump Street, komédiu 2 dni v New Yorku, animovaný dobrodružný film Madagaskar 3 a poľskú drámu Krst (2010).

Filmová adaptácia seriálu z konca osemdesiatych rokov 20. storočia

Akčná krimi komédia 21 Jump Street je filmovou adaptáciou rovnomenného seriálu z konca osemdesiatych rokov 20. storočia, v ktorom si zahrali napríklad Johnny Depp alebo Richard Grieco.

Hlavnými postavami sú Schmidt (Jonah Hill) a Jenko (Channing Tatum), ktorí sa pevne rozhodli, že hodia problémy z mladosti za hlavu. Pripoja sa k polícii a jej tajnej jednotke Jump Street.

Keďže obaja vyzerajú dosť mlado, využijú to a v utajení pracujú na miestnej strednej škole. Vymenia tak zbrane a odznaky za školské tašky a riskujú svoje životy, aby odhalili násilný a nebezpečný drogový gang.

Zisťujú však, že stredná škola sa od čias, keď ju sami navštevovali, vôbec nezmenila. Ani jeden z nich nečakal, že budú musieť opäť čeliť hrôze byť tínedžermi a teda aj všetkým problémom, o ktorých si myslia, že ich už majú dávno za sebou.

O réžiu snímky sa postarali Phil Lord a Chris Miller, pričom na scenári Michaela Bacalla sa podieľal aj Jonah Hill. Vo filme si zahrali aj Brie Larson, Dave Franco, Rob Riggle, Ellie Kemper, Ice Cube a ďalší.

HODNOTENIE

www.csfd.cz: 73% (2 268 hodnotení)

www.imdb.com: 7,4 z 10 (hodnotenia 52 567 používateľov)

www.rottentomatoes.com: kritici – 85% (195 recenzií) / užívatelia – 87% (165 094 hodnotení)

Komédia o tom, ako dokáže so vzťahom zamávať návšteva príbuzných

2 dni v New Yorku
Foto: EEAP Film Distribution

Hlavnými postavami komédie 2 dni v New Yorku sú redaktor a rozhlasový moderátor Mingus (Chris Rock) a jeho francúzska priateľka Marion Dupré (Julie Delpy), ktorá sa pokúša presadiť ako fotografka.

Mingus a Marion žijú celkom pokojný život vo svojom newyorskom byte so svojimi dvoma deťmi z predchádzajúcich vzťahov. To však len dovtedy, kým nepriletia na návštevu Marionin žoviálny, výstredný otec Jeannot (Albert Delpy), nadržaná sestra Rose (Alexia Landeau) a jej priateľ Manu.

Dva dni s energickými francúzskymi príbuznými, približuje k peklu na zemi aj skutočnosť, že Marion práve pripravuje prvú vernisáž svojich fotografií, reflektujúcich jej doterajší súkromný život. Trojici hlučných votrelcov však chýbajú zábrany a nepoznajú žiadne hranice, pokiaľ ide o jedlo, sex alebo kritiku všetkého amerického. Vzťah Marion a Mingusa tak musí čeliť náročnej skúške.

O réžiu filmu sa postarala herečka Julie Delpy, ktorá tiež s Alexiou Landeau a Alexandrem Nahonom spolupracovala na scenári.

HODNOTENIE

www.csfd.cz: 57% (42 hodnotení)

www.imdb.com: 6,6 z 10 (hodnotenia 605 používateľov)

www.rottentomatoes.com: kritici – 80% (25 recenzií) / užívatelia – v čase našej uzávierky nebolo k dispozícii

Animovaní hrdinovia tretí raz hľadajú cestu domov, tentoraz v Európe

Madagaskar 3
Foto: DreamWorks Animation – Paramount Picture Foto: DreamWorks Animation - Paramount Picture

Hrdinovia dobrodružnej animovanej filmovej série Madagaskar sa už tretí raz pokúsia vrátiť domov do newyorskej zoo. Po panenskom ostrove Madagaskar a veľkých afrických pláňach si tentoraz hľadajú cestu džungľou európskych veľkomiest.

Rafinovaným tučniakom sa s pomocou hrubej sily šimpanzov podarilo opraviť lietadlo, v ktorom naši hrdinovia havarovali počas letu z Madagaskaru do Afriky, a vyrazili si užívať do kasína v Monte Carle. Leva Alexa, hrošicu Gloriu, zebru Martyho a žirafiaka Melmana ale na palubu nevzali, čo štvoricu donúti priplávať za nimi cez Stredozemné more. Tučniakov totiž nevyhnutne potrebujú, pretože bez nich nemajú šancu vrátiť sa domov.

Zjavenie divokých, aj keď priateľských šeliem v epicentre európskej zábavy pochopiteľne vyvolá rozruch, ktorý dostane za úlohu skrotiť kapitánka Chantal DuBoisová. Predstava, že svoj životopis obohatí o ulovenie žirafy, leva, zebry a hrošice elitnú agentku organizácie na odchyt zvierat vyburcuje k nadľudskému úsiliu a k rozhodnutiu dostať ich za každú cenu.

V Afrike sa hrdinovia schovali celkom ľahko, uprostred civilizácie im ale jediné maskovanie poskytne kočovný cirkus.

Scenár snímky režisérskeho tria Eric Darnell, Tom McGrath a Conrad Vernon napísali Eric Darnell a Noah Baumbach. O hudbu sa postaral držiteľ Oscara Hans Zimmer.

V slovenskom znení svoje hlasy obľúbeným postavičkám prepožičali Elena Podzámska, Gabriela Dzuríková, Michal Domonkoš, Peter Sklár, Ľuboš Kostelný či Henrich Platek.

HODNOTENIE

www.csfd.cz: 76% (35 hodnotení)

www.imdb.com: 7,0 z 10 (hodnotenia 2 843 používateľov)

www.rottentomatoes.com: kritici – 76% (74 recenzií) / užívatelia – 83% (55 450 hodnotení)

Dramatické stretnutie po rokoch

Krst_Natalia Rybicka_Tomasz Schuchardt_Wojciech Zi
Foto: Film Europe

Dráma Krst (2010) prináša drsný, avšak veľmi ľudský príbeh zo súčasného varšavského podsvetia, kde vládne zákon ulice a najsilnejšieho gangu.

Hlavnými postavami sú dvaja bývalí priatelia z malého mesta, ktorí sa vždy chceli dostať do veľkého sveta. Michalovi (Wojciech Zieliński) sa to podarilo – žije v luxusnom byte vo Varšave, podniká, má krásnu ženu (Natalia Rybicka) a novonarodeného syna.

Jeho bývalý kumpán Janek (Tomasz Schuchardt) prichádza z vojny, aby sa stal krstým otcom jeho dieťaťa. Kamarátova premena ho prekvapí a mnohému nerozumie. Kedysi drsný priateľ sa zmenil na citlivého človeka, ktorý sa rozplače aj keď musí nechať utratiť chorého psa.

Nič ale nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Michala totiž prenasleduje zločinecká minulosť – členovia jeho bývalého gangu, ktorých pred rokmi udal polícii, sa mu vyhrážajú smrťou. V obavách dokonca žiada Janka, aby sa ujal jeho rodiny. Ten sa ale odhodlá k činu, ktorého dôsledky už nie je možné vziať späť.

Scenár snímky režiséra Marcina Wronu napísali Dariusz Glazer, Grzegorz Jankowski a Grazyna Trela.

https://www.youtube.com/watch?v=ar8AocM4blg

HODNOTENIE

www.csfd.cz: 77% (198 hodnotení)

www.imdb.com: 6,9 z 10 (hodnotenia 230 používateľov)

Informácie pochádzajú z webových stránok www.itafilm.sk, bontonfilm.sk, www.magicboxslovakia.sk a filmeurope.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Hans ZimmerJohnny DeppJulie DelpyĽuboš Kostelný