Kiná sa lúčia so ságou Twilight, uvedú aj vojnovú drámu

Twilight sága: Úsvit - 2. časť
Robert Pattinson a Kristen Stewart ako Edward a Bella vo filme Twilight sága: Úsvit - 2. časť Foto: Summit Entertainment

BRATISLAVA 14. novembra (WEBNOVINY) – Tento týždeň prinesie do slovenských kín dlho očakávaný záverečný film upírskej ságy Twilight. Druhou novinkou je akčná historická dráma Kríž cti.

Očakávané vyvrcholenie upírskej romance

Fanúšičky upírskej ságy Twilight sa vo štvrtok po štyroch rokoch dočkajú poslednej zo série filmových adaptácií.

Snímka s názvom Twilight sága: Úsvit – 2. časť v réžii Billa Condona tak divákov a diváčky naposledy zavedie do sveta, kde upíri a vlkolaci bojujú nielen o svoju lásku, ale aj o vlastné životy.

Novorodená upírka Bella (Kristen Stewart) a jej manžel Edward (Robert Pattinson) môžu byť konečne navždy spolu a šťastní, ale príchod ich pozoruhodnej dcéry Renesmee (Mackenzie Foy) uvedie do pohybu nebezpečný reťazec udalostí, ktoré sa pre nich môžu skončiť katastrofou.

Zatiaľ čo romány ságy Twilight autorky Stephenie Meyer, podľa ktorých vznikali filmy, boli štyri, filmových spracovaní je dovedna päť. Tvorcovia snímok sa totiž rozhodli poslednú knihu rozdeliť do dvoch filmov.

V tom prvom bojovala hlavná ženská hrdinka Bella ešte ako človek o život, kým nosila pod srdcom ľudsko-upírske dieťa, ktorého otcom je jej životná láska – Edward. Druhý film mapuje prvé mesiace Belly ako novorodenej upírky a prípravy jej novej rodiny na boj s upírskym klanom Volturiovcov, aby zachránili jej dcéru Renesmee a svoje vlastné životy.

V snímke sa opäť predstavia aj Taylor Lautner ako Jacob, Peter Facinelli ako Carlisle, Ashley Greene ako Alice, Elizabeth Reaser ako Esme, Jackson Rathbone znovu stvárnil Jaspera, Kellan Lutz Emmeta a Nikki Reed Rosalie.

V ďalších úlohách účinkujú napríklad Maggie Grace, Dakota Fanning, Billy Burke, Anna Kendrick, Booboo Stewart, Michael Sheen, Jamie Campbell Bower, Christopher Heyerdahl, Cameron Bright, Chaske Spencer, Julia Jones, Daniel Cudmore, Charlie Bewley, Christian Camargo, Rami Malek, MyAnna Buring, Mía Maestro, Andrea Gabriel, Noel Fisher, Lateef Crowder, JD Pardo, Joe Anderson alebo Lee Pace.

HODNOTENIE

www.csfd.cz: v čase našej uzávierky nebolo k dispozícii

www.imdb.com: 5,2 z 10 (hodnotenia 11 598 používateľov)

www.rottentomatoes.com: kritici – 100% (8 recenzií) / používatelia – v čase našej uzávierky nebolo k dispozícii

Dramatická novinka s Rupertom Grintom

Kríž cti
Foto: Zentropa Entertainments

Švédsko-nórska akčná historická dráma Kríž cti je inšpirovaná skutočnými udalosťami. Režisér Petter Næss na scenári spolupracoval s Olem Meldgaardom a Daveom Mangom.

Po prudkom vzdušnom útoku sa vysoko nad drsnou nórsku divočinou navzájom zostrelia anglickí a nemeckí piloti. Izolovaní od okolitého sveta musia bojovať, aby prežili krutú zimu, a hoci z nich vojna urobila nepriateľov, postupom času je ťažké udržať vzájomnú nenávisť a zlobu. Tak sa vďaka spoločnej túžbe prežiť zrodí nezvyčajné priateľstvo.

V príbehu, ktorý popri nezvyčajnom priateľstve ukazuje aj absurdnosť vojny, si zahrali Florian Lukas, David Kross, Stig Henrik Hoff, Lachlan Nieboer a tiež Rupert Grint, známy najmä ako Ron Weasley zo série filmov o Harrym Potterovi.

HODNOTENIE

www.csfd.cz: 79% (586 hodnotení)

www.imdb.com: 7,0 z 10 (hodnotenia 2 564 používateľov)

www.rottentomatoes.com: kritici – 50% (8 recenzií) / používatelia – v čase našej uzávierky nebolo k dispozícii

Informácie pochádzajú z webových stránok bontonfilm.sk a filmeurope.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ashley GreeneKellan LutzPeter FacinelliTaylor Lautner