Kinect – herná revolúcia

Pohybový senzor Microsoft Kinect
Foto: Microsoft

BRATISLAVA 25. augusta (WEBNOVINY) – Niekto si možno povie, že „revolúcia“ je prisilné slovo na označenie nejakého hardvérového vylepšenia hernej konzoly. V prípade Kinectu je však na mieste, pretože radikálne zmení svet počítačových hier.

Predstavte si, že pomocou jediného kábla pripevníte k Xboxu malé a nenápadné zariadenie, pozostávajúce z kamier a pohybových senzorov. Vďaka nim vás Xbox rozozná – a to doslova. Pamätá si totiž aj tváre, takže ak sa pred neho postavíte, automaticky vás dokáže pripojiť do práve prebiehajúcej hry. Samozrejme, dokáže pripojiť viacerých, takže nie je problém zahrať si plážový volejbal, alebo si to rozdať v automobilových pretekoch.

Iba vlastné telo

Ďalej už len sleduje vaše pohyby. Nič iné k hre nepotrebujete. Ak chcete, aby váš avatar vyskočil na prekážku, musíte vyskočiť aj vy, ak chcete aby zahol, musíte zahnúť aj vy, ak sa má prikrčiť, rovnaký pohyb musíte predviesť aj vy. A keď napríklad hráte bowling, vaša vlastná ruka sa premietne priamo do hry a vy ňou chytíte virtuálnu guľu a môžete hádzať. Alebo v inej hre sa môžete maznať s virtuálnym zvieraťom, ktoré reaguje na pohyby vašej skutočnej ruky.

Pohybový senzor Microsoft Kinect
Foto: Microsoft
Pohybový senzor Microsoft Kinect
Foto: Microsoft
Pohybový senzor Microsoft Kinect
Foto: Microsoft
Pohybový senzor Microsoft Kinect
Foto: Microsoft

Kinect nepotrebuje skutočne žiadne periférie, jediným herným prostriedkom je vaše vlastné telo, premietnuté do virtuálneho sveta. Pohybom ovládate aj všetky menu. Stačí rukou nepatrne pohnúť sprava doľava a už v ňom listujete. Odozva počítača na vaše pohyby je bezprostredná, s prakticky nepozorovateľným časovým oneskorením.

Pod stromček

Kinect bude v balení s novou konzolou Xbox 360 4GB a súborom hier Kinect Adventures stáť okolo 300 eur a dobrou správou je, že je plne kompatibilný i s pôvodnou verziou Xbox 360 a umožňuje snímanie pohybu hráča bez nutnosti použitia ovládača vrátane hlasového ovládania. Bude sa k nej dať dokúpiť samostatne približne za polovicu.

Nová konzola Xbox 360 4GB je menšia a tichšia, má Wi-Fi N, 4 GB internej pamäte a dotykové tlačidlá. V čase vydania pohybového senzora Kinect bude preň pripravených viac než 15 hier a určite si ho budete môcť nájsť už tento rok pod stromčekom.

Martin Kamenický / Webnoviny.sk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Microsoft