Kiska bol na prokuratúre, diskutoval o Gorile aj Váhostave

Andrej Kiska
Prezident SR Andrej Kiska navštívil Generálnu prokuratúru SR. Bratislava, 21. apríl 2015. Foto: SITA/Robert Tappert

BRATISLAVA 21. apríla (WEBNOVINY) – Prezident Andrej Kiska sa dnes s generálnym prokurátorom Jaromírom Čižnárom rozprával o kauze Váhostav, ale aj o stave generálnej prokuratúry. Ako povedal Kiska novinárom po skončení rokovania, generálna prokuratúra v kauze Váhostav „veľmi aktívne koná“.

Na generálnej prokuratúre diskutovali aj o kauze Gorila. So špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom prezident hovoril o tom, v akom štádiu táto kauza je. „Povedal mi, čo sa s tým dá a nedá robiť,“ povedal Kiska. Keďže všetky kauzy, o ktorých sa hlava štátu na generálnej prokuratúre rozprávala, sa vyšetrujú, prezident k nim nemohol povedať bližšie informácie.

Kiska s Čižnárom hovoril aj o tom, v akom stave je generálna prokuratúra. „Hovorili sme aj o tom, ako generálnu prokuratúru ľudia vnímajú. Akoby zákony neplatili pre všetkých, akoby tu vždy bola určitá skupina nedotknuteľných,“ povedal prezident.

Podľa Kisku na Slovensku existujú veľké kauzy, ktoré nie sú dotiahnuté do konca. Podľa prezidenta by bolo v prípade, že sa tieto kauzy nedokážu vyšetriť, férovejšie, „aby sa to povedalo priamo. Aby sa povedalo, prečo je to tak a kde je problém“. Podľa Kisku je dôležité priame pomenovanie vecí, aby mohlo dôjsť k náprave a aby sa takéto veci nezopakovali.

Aj keď Kiska navštívil generálnu prokuratúru prvýkrát, s Čižnárom sa rozprával už predtým. „Za toto relatívne krátke obdobie vnímam generálneho prokurátora ako človeka, ktorému skutočne ide o spravodlivosť, zákonnosť,“ zhodnotil prezident Čižnárovo pôsobenie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaDušan KováčikJaromír Čižnár
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SR