Kiska ide na summit Iniciatívy troch morí, stretne sa aj s Trumpom

Andrej Kiska
Slovenský prezident Andrej Kiska. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 6. júla (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska sa vo štvrtok zúčastní na pozvanie poľského prezidenta Andrzeja Dudu a chorvátskej prezidentky Kolindy Grabar Kitarović na summite Iniciatívy troch morí vo Varšave.

Jednotná a súdržná Európska únia

Cieľom iniciatívy je ďalej zlepšovať spoluprácu a infraštruktúrne prepojenia a prispieť tak k jednotnej a súdržnej Európskej únii.

Ako informoval Martin Lipták z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR, okrem Slovenska, Poľska a Chorvátska sa na podujatí zúčastnia zástupcovia Bulharska, Českej republiky, Estónska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Rakúska, Rumunska a Slovinska.

Hlavné témy rokovaní

Hlavnými témami rokovaní budú otázky dopravy, infraštruktúry a energetiky, tiež ďalšie smerovanie a budúcnosť EÚ. Iniciatíva má za cieľ spájať štáty po osi sever – juh, teda štáty medzi Baltským, Jadranským a Čiernym morom.

Samostatným bodom podujatia bude stretnutie zúčastnených štátov s prezidentom USA Donaldom Trumpom. Súčasťou programu bude aj verejné vystúpenie Donalda Trumpa po skončení spoločných rokovaní.

Prezidenta Andreja Kisku bude na ceste sprevádzať podpredseda vlády pre informatizáciu a investície Peter Pellegrini.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaDonald TrumpPeter Pellegrini