Kiska je nesmierne hrdý na to, akú prezidentku si Slovensko zvolilo

Prezidentské voľby 2019 na Slovensku, Zuzana Čaputová, Andrej Kiska
Prezident SR Andrej Kiska a kandidátka na prezidentku SR Zuzana Čaputová po zverejnení predbežných výsledkov počas volebnej noci v rámci druhého kola voľby prezidenta Slovenskej republiky 2019. Bratislava, 30. marec 2019. Foto: SITA/Martin Medňanský.

BRATISLAVA 31. marca (WebNoviny.sk) – Končiaci prezident Andrej Kiska je nesmierne hrdý na to, akú prezidentku si Slovensko zvolilo. Povedal to v štábe víťazky prezidentských volieb Zuzany Čaputovej, kam jej prišiel zablahoželať.

„Udalosti, aj okolo obvineného Mariana K., ukazujú, v akej hlbokej kríze sa nachádza naša krajina. Potrebujeme prezidentku, ako je Zuzana Čaputová. Prezidentku, ktorá sa postaví zlu, ktorá hovorí, že spravodlivosť potrebujeme presadzovať ako prvú,“ povedal Kiska.

K Čaputovej víťazstvu sa vyjadrili aj lídri koalície Progresívne Slovensko – Spolu. Čaputová bola do nedávna podpredsedníčkou Progresívneho Slovenska.

Podľa jeho lídra Ivana Štefunka tieto voľby sú pre nich signálom, že Slovensko je oveľa proeurópskejšia, liberálnejšia a otvorenejšia krajina, než aká je jej politická reprezentácia. Šéf Spolu Miroslav Beblavý dodal, že Čaputová svojím štýlom ukazuje cestu vpred, ukazuje, že politika sa dá robiť aj v pozitívnom, emocionálnom a zároveň vysoko odbornom duchu.

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU

PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU: VÝSLEDKY PREZIDENTSKÝCH VOLIEB

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaMaroš ŠefčovičZuzana Čaputová