Kiska je rád, že mladí už nemajú povinnú vojenskú službu

Kiska bol na prehliadke výzbroje armády
Zľava: Minister obrany SR Martin Glváč, náčelník GŠ OS SR Milan Maxim (vzadu) a hlavný veliteľ OS SR, prezident SR Andrej Kiska počas príchodu na Veliteľské zhromaždenie náčelníka GŠ OS SR v areáli MO SR. Bratislava, 11. február 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 11. februára (WEBNOVINY) – Prezident Andrej Kiska je rád, že dnešní mladí ľudia už nemusia absolvovať povinnú vojenskú službu. Ako Kiska povedal v stredu počas prehliadky vojenskej techniky v priestoroch ministerstva obrany, sám bol na vojne jeden rok. „Pokladal som tento rok a hlavne tých, ktorí boli dva roky, za trochu stratený čas života,“ dodala hlava štátu.

Niektoré zbrane a techniku, ktorú v stredu prezidentovi počas veliteľského zhromaždenia náčelníka generálneho štábu ozbrojených síl Milana Maxima ukázali, videl Kiska podľa vlastných slov ešte počas vlastnej vojenskej služby. Víta preto modernizáciu armády.

Obrazom: Kiska bol na prehliadke výzbroje armády

„Poprosil som vedenie ministerstva obrany, aby táto modernizácia bola vždy komunikovaná pre verejnosť, aby občania jasne vedeli, ako a kde boli peniaze investované, aby to verejnosť chápala,“ poznamenal. Kiska, ktorý je aj najvyšším veliteľom ozbrojených síl, sa s ministrom obrany Martinom Glváčom pravidelne stretáva.

Glváč ho informuje o všetkých plánoch. „Z nákupov, o ktorých sme sa spolu s ministrom rozprávali, žiadne pochybnosti nemám,“ odpovedal Kiska na otázku, či sú všetky nákupy v rezorte obrany transparentné. „Občania majú všetky informácie, čo sa týka, ceny, dodávky a podobne. Občania nemajú len informácie vojenského charakteru a technických riešení,“ doplnil minister Martin Glváč.

Ako Kiska povedal na záver, skutočnosť, že v susednej krajine sa bojuje, je dôkazom toho, že obrana nášho štátu je dôležitá. „Musíme si uvedomiť, že nie sme sám vojak v poli, ale sme členmi Aliancie a musíme sa na jednej strane zapájať do ochrany hraníc Aliancie, musíme dbať na svoje záväzky, ale musíme si byť aj vedomí, že zodpovednosť za bezpečnosť našej krajiny nesie najmä naša armáda.“

Kiska bol na prehliadke výzbroje armády
Foto: SITA/Ján Slovák

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaMartin Glváč
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SROzbrojené sily Slovenskej republiky