Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Andrej Kiska
Prezident SR Andrej Kiska (uprostred vľavo) počas pracovnej cesty v nemeckom Berlíne v sprievode delegácie zo slovenského podnikateľského, akademického a vládneho prostredia. Bratislava, 15. október 2015. Foto: SITA//Kancelária prezidenta SR
15. októbra 2015 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Kiska otvoril konferenciu v Berlíne, startupy sú prioritou

BRATISLAVA 15. októbra (WebNoviny.sk) – Na Slovensku je veľký potenciál pre investície vo výskume a vývoji, nemecké spoločnosti ho využívajú, ale mohli by ho využívať ešte výraznejšie. S týmto posolstvom navštívil vo štvrtok prezident Andrej Kiska v sprievode delegácie zo slovenského podnikateľského, akademického a vládneho prostredia Berlín.

“Podpora startupov a inovatívnej ekonomiky Slovenska je jednou z mojich základných priorít. Mojím cieľom je prezentovať Slovensko ako dynamickú krajinu nielen potenciálnym investorom,” uviedla hlava štátu.

Novým heslom Slovenska by malo byť “from iron to silicon”

Slovenský prezident v Berlíne otvoril konferenciu Growth Company Forum, ktorá je miestom na výmenu skúseností s financovaním podnikov vo fáze rastu a ideálnou platformou pre nadväzovanie kontaktov. V príhovore hlava štátu vyjadril podporu priamym aj nepriamym nástrojom posilnenia startupového ekosystému na Slovensku.

“Pred rokom, keď som bol v USA na podobnej ceste ako dnes v Berlíne, som navrhol, že novým heslom Slovenska by sa malo stať “from iron to silicon”. Som rád, že už nejaký čas pracujeme na tom, aby sme dostali startupy a mladé inovatívne firmy tam, kam patria – do centra našej pozornosti v snahe zlepšiť tvorbu pracovných miest a konkurencieschopnosť Slovenska,” vysvetlil Kiska.

Prezident opísal, čo sa už na Slovensku podarilo dosiahnuť, čo je cieľom a v čom je pre nás Nemecko inšpiráciou. “Ak je našou ambíciou byť inovatívnou ekonomikou, sú pre nás kriticky dôležité aj inovatívne vládnutie, inovatívne pravidlá a inovatívne vedenie spoločnosti.” Bez dobrých reforiem si najlepších lídrov neudržíme, povedal prezident, a zdôraznil potrebu slobodného a dôveryhodného prostredia, v ktorom sa podnikatelia neboja riskovať.

Prezident ešte navštívi nemocnicu

Na pôde spolkového ministerstva hospodárstva a energetiky sa Andrej Kiska zúčastnil na prezentácii konceptu Industrie 4.0, ktorého podstatou je prechod k digitalizácii a elektronickej previazanosti procesov pri výrobe a poskytovaní služieb.

Navštívil tiež Adlershof, ktorý je jedným z najväčších technologických parkov sveta. Rozprával sa s konateľom správcovskej spoločnosti Wista-management. Podvečer má prezident na programe návštevu nemocnice Charité a jej pediatrického oddelenia so špecializáciou na onkológiu a hematológiu.

Odporúčané články

Kiska dal zelenú lacnejším potravinám a doplatkom za lieky Prezident Kiska mieri do Berlína, reč bude o biznise

Témy

Diskusia

kiska butorova určite vasil kiska sa zaslužil orovskou mierou za tie 3 miliony exekučnych konani ktore slovensko ma sionisticky lokaj banksterskej mafie barona rotschielda je velka hviezda medzi lotrami ale na slovensku je to vlastizradca aužernik reVŽDY JE dnes 11:15 PRÁVE V TOM JE TRAGÉDIA SLOVENSKA, ŹE TEN PREDCHÁDZAJÚCI BOL VÝRAZNE - VÝRAZNE --- VÝRAZNE LEPŠÍ --LEPŠÍ----LEPŠÍ ALE MÁŠ PRAVDU, ŽE NIEKTO MUSÍ BYŤ V HISTÓRII NAJHORŠÍ A TU MÁ ZATIAĽ JASNÚ POZÍCIU. mali ale Anderovi vysvetliť,že to je startup a nie tupá stár,ktorú z neho urobil Bútora náš reprezentant vlády má bohaté skúsenosti so schránkovými firmami, denno-dennými kšeftami a oblbovaním ľudí, že im pred voľbami nasype trochu omrviniek.Toto je náš vhodný reprezentant vlády ANO DOBRE SI NAPÍSAL, MNOHO VECÍ AJ JEHO ZÁSLUHOU BOLI KORIGOVANÉ-ČERVENOVLASÝ PREZIDENT PRVÉ, ČO BY BOL UROBIL PODOBNE AKO MEČIAR- BY UDELIL AMNESTIE NA SCHRÁBKOVÉ FIRMY- A VÁHOSTAV
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...