Kiska pokrstil Hlasy 2, Kraus nazval prezidenta Alexandrom

Richard Müller a Fragile pokrstili novinku Hlasy 2
Slovenský spevák Richard Müller pokrstil album Hlasy 2, ktorý nahral spoločne s formáciou Fragile. Novinku uviedol do života prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Foto: René Miko

BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský spevák Richard Müller pokrstil album Hlasy 2, ktorý nahral spoločne s formáciou Fragile. Novinku uviedol do života v utorok v bratislavskom hoteli Sheraton prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Hlava štátu poliala nahrávku vínom, ktorého názov znie rovnako ako priezvisko 53-ročného speváka.

Prezident označil Müllera za legendu a priznal, že na jeho piesňach vyrastal. Slávnostnou udalosťou sprevádzal český herec a moderátor Jan Kraus, ktorý prezidenta počas pozvania na pódium premenoval na Alexandra Kisku.

Obrazom: Krst albumu Hlasy 2

V úvode večera vystúpili Fragile so skladbou Happy amerického hudobníka Pharrella Williamsa a následne spolu s Müllerom predviedli bez použitia jediného hudobného nástroja hit Po schodoch. Na podujatí sa zúčastnilo viacero známych tvárí ako napríklad Zdena Studenková, Daniel Lipšic, Martin Nikodým, Katarína Knechtová, Tomáš „Yxo“ Dohňanský, Kristína Farkašová či Michal Hudák.

Hudobná novinka obsahuje štúdiový album so skladbami ako Hluk, Baroko, Rieka či Mama a tiež záznam koncertu z turné Hlasy na CD a DVD. Richard Müller a Fragile odštartujú 29. septembra v Trenčíne ďalšie turné, počas ktorého sa zastavia v množstve slovenských aj českých miest. Niekoľkonásobný Zlatý Slávik pre agentúru SITA prezradil, že fanúšikovia a fanúšičky sa môžu tešiť aj na sedem špeciálne upravených skladieb, ktoré neodzneli počas predchádzajúcej série koncertov Hlasy.

Video: Richard Müller & Fragile – Cigaretka na dva ťahy

https://www.youtube.com/watch?v=0cDtVaWUlbw

Tracklist albumu Richard Müller a Fragile – Hlasy 2:

CD1:

01 Slon v porceláne

02 Hluk

03 Čo ťa bolí

04 Baroko

05 Srdce jako kníže Rohan

06 Nahý II.

07 Rieka

08 Mama

CD2:

01 Nočná optika

02 Naša láska letí

03 Už asi nie si

04 Tlaková níž

05 Čo s tým

06 Štěstí je krásná věc

07 Cigaretka na dva ťahy

08 Milovanie v daždi

09 Nebude to ľahké

10 Srdce jako kníže Rohan

11 Očenáš

12 Po schodoch

DVD: rovnaký zoznam skladieb ako na CD 2.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaDaniel LipšicJan KrausKatarína KnechtováKristína FarkašováRichard MüllerZdena Studenkova