Kiska poletí do Londýna, navštívi cintorín i princa Charlesa

Andrej Kiska sa stal štvrtým prezidentom Slovenska
Nový prezident Andrej Kiska počas prehliadky čestnej stráže na nádvorí Prezidentského paláca pri príležitosti symbolického prevzatia úradu prezidenta SR. Bratislava, 15. jún 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 22. júna (WEBNOVINY) – Prezident Andrej Kiska odcestuje v pondelok na pracovnú návštevu Londýna. Ako agentúru SITA informoval Martin Lipták z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta, Kiska v pondelok na Brookwoodskom cintoríne položí vence k pamätníku slovenských a českých vojakov, ktorí padli v boji proti fašizmu.

Vojenský cintorín Brookwood je najväčší v Spojenom kráľovstve, v jeho hroboch sú desiatky českých a slovenských vojakov, ktorí slúžili v britskom Kráľovskom letectve. Následne sa stretne na hrade Windsor s princom Charlesom z Walesu.

V pondelok večer sa na pôde slovenského veľvyslanectva uskutoční stretnutie s osobnosťami britského politického, kultúrneho či podnikateľského prostredia. Prezident sa tam stretne aj s krajanmi, slovenskými mladými profesionálmi a študentmi, ktorí pôsobia vo Veľkej Británii. Súčasne predstavia slovenský aeromobil a jeden z jeho prototypov bude vystavený pred zastupiteľským úradom SR v Londýne.

V utorok sa prezident Kiska stretne so starostom City of London Aldermanom Alanom Yarrowom. Stretnutie bude zamerané na rozvoj ekonomiky a britské investície na Slovensku. City of London sa rozhodlo udeliť prezidentovi ocenenie Freedom of City of London, čo bude sprevádzať slávnostná ceremónia.

Na záver pracovnej cesty prezidenta sa v utorok uskutoční panelová diskusia zameraná na prezentáciu Slovenska ako krajiny s potenciálom pre inovatívne firmy, rozvoj podnikateľských ekosystémov a vytváranie nových firiem. V sprievode prezidenta v Londýne budú zástupcovia slovenskej podnikateľskej sféry.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Kiskaprinc Charles