Exprezident Kiska sa stretol so Sulíkom, hovorili o predvolebnej aj povolebnej spolupráci

Andrej Kiska, Richard Sulík
Andrej Kiska a Richard Sulík (SaS) sa zhovárali o predvolebnej aj povolebnej spolupráci. Foto: www.facebook.com

Andrej Kiska a Richard Sulík (SaS) sa v pondelok zhovárali o predvolebnej aj povolebnej spolupráci. Informoval o tom líder vznikajúcej strany Za ľudí Kiska na svojej facebookovej stránke. Kiska tvrdí, že neformálne rozhovory o spolupráci chce viesť s každou demokratickou stranou.

S Rišom Sulíkom sa dobre poznáme a vždy sme sa vedeli porozprávať. Nie vždy sme sa na všetkom zhodli, ale máme spoločný cieľ – urobiť zo Slovenska lepšie miesto pre život. SaS pôjde do volieb samostatne, ale to nebráni tomu, aby sme spolu hovorili o konkrétnych krokoch pre Slovensko, či už pred voľbami alebo po nich,“ napísal Kiska.

Ako uviedol pre agentúru SITA predseda SaS Sulík, stretnutie s Kiskom bolo príjemné, keďže sa roky poznajú. „Je veľmi dôležité, aby opozičné subjekty vedeli komunikovať a spolupracovať,“ dodal Sulík.

Kiska mal podobný rozhovor aj minulý týždeň s lídrami koalície Progresívne Slovensko a Spolu Michalom Trubanom a Miroslavom Beblavým. Tí sa zase v pondelok stretli s predsedom KDH Alojzom Hlinom a do desiatich dní by chceli predstaviť konkrétnu dohodu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaMichal TrubanMiroslav BeblavýRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaZa ľudí - Kiskova politická strana