Kiska sa v New Yorku stretol s Porošenkom, hovorili o reformách aj plynovode Nordstream 2

Andrej Kiska
Prezident Andrej Kiska počas príhovoru na pôde Valného zhromaždenia OSN. New York, 19. september 2017. Foto: SITA/AP.

BRATISLAVA 20. septembra (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska sa v utorok po príhovore v OSN v New Yorku stretol s generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom, s predsedom 72. Valného zhromaždenia OSN Miroslavom Lajčákom, rokoval s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom, a tiež s podnikateľom, filantropom a bývalým starostom New Yorku Michaelom Bloombergom. Informácia sa nachádza na internetovej stránke prezidenta.

Ako sa ďalej na stránke píše, rokovanie s prezidentom Ukrajiny sa dotklo reforiem, plynovodu Nordstream 2, ale aj iniciatívy Kyjeva nasadiť mierové jednotky OSN na východe krajiny. „Pred niekoľkými týždňami prišiel s rovnakou iniciatívou ruský prezident Vladimír Putin, ale diabol sa skrýva v detailoch. Verím, že po voľbách v Nemecku v nedeľu sa veci pohnú ďalej,“ povedal prezident Kiska.

Kiska v utorok vystúpil na pôde Valného zhromaždenia OSN s príhovorom, v ktorom odsúdil použitie chemických zbraní zo strany sýrskeho prezidenta Baššára al-Asada, vyzval Severnú Kóreu, aby ukončila vývoj zbraní hromadného ničenia a odsúdil Rusko za to, že napáda iné štáty. Takisto vyjadril svoju podporu klimatickej dohode z Paríža.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaPetro PorošenkoVladimir Putin
Firmy a inštitúcie OSN Organizácia Spojených národov