Kiska si pýtal recept na dlhý život, dostal ho

Andrej Kiska
Prezident Andrej Kiska. Foto: SITA/Robert Tappert

VRAKÚŇ 12. mája (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska označil svoju stredajšiu návštevu obce Vrakúň v okrese Dunajská Streda za jednu z takých prezidentských povinností, ktoré ho nabíjajú energiou. V budove obecného úradu mu svoju činnosť prezentovali domáci rybári, poľovníci, hasiči, šachisti, skauti a ďalšie spolky a združenia občanov.

Hlavu štátu v dedine privítal aj 104-ročný Rudolf Kósa. Keď sa ho prezident Kiska spýtal na recept na dlhý život, najstarší obyvateľ Vrakúňa na moment zaváhal. Napokon prezidentovi povedal, že najlepším receptom je nezomrieť.

Andrej Kiska dostal od miestnych ponuku na absolvovanie kurzu sebaobrany, ale aj pozvánku na rybárske preteky. Keď sa zoznámil s činnosťou miestnych spolkov, organizácií a združení, poznamenal, že podľa týchto aktivít to vyzerá tak, že Vrakúň má aspoň 20-tisíc obyvateľov. Starosta Štefan Fazekas spresnil, že v dedine medzi Dunajskou Stredou a Gabčíkovom žije len 2 670 ľudí.

Pripustil však, že ľudia tam žijú naozaj aktívne. Prvú návštevu prezidenta v novodobej histórii Slovenska v obci využil starosta na to, aby sa posťažoval na odmietnutú žiadosť o finančnú podporu na vybudovanie kanalizácie. ,,Žijeme v srdci Žitného ostrova, nad zásobárňou pitnej vody a nemáme kanalizáciu,“ povedal Fazekas.

Prezident Andrej Kiska venoval stredu okresu Dunajská Streda. Navštívil mestský úrad v okresnom meste, miestnu fabriku, školu, pokračoval návštevou dediny Vrakúň a výjazd zakončil v Šamoríne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Kiska