Kiska si to namieril do Komárna, navštívil aj lodenice

Prezident Kiska navštívil Komárno, stretol sa i s primátorom
Prezident SR Andrej Kiska (v popredí) zdraví občanov Komárna pri príležitosti návštevy prezidenta SR v meste Komárno. Komárno, 9. jún 2015. Foto: SITA/Kancelária prezidenta SR

BRATISLAVA 9. júna (WEBNOVINY) – Prezident SR Andrej Kiska v utorok navštívil južné Slovensko. Počas pracovného výjazdu sa stretol s primátorom Komárna Lászlóom Stubendekom, navštívil i jedinú vysokú školu na Slovensku, kde sa dá študovať v jazyku menšiny.

Obrazom: Prezident Kiska navštívil Komárno, stretol sa i s primátorom

„S primátorom Komárna sme hovorili o ukážkovom spolužití Slovákov a občanov maďarskej národnosti u nás. Diskutoval som aj s podnikateľmi v poľnohospodárstve, ktorých trápi energetická politika a ceny energií u nás,“ povedal Andrej Kiska s tým, že južné Slovensko si zaslúži zvýšenú pozornosť nielen preto, čo sa na území nachádza, ale aj pre potenciál rastu a rozvoja, ktorým disponuje. Agentúru SITA o tom informovala Elena Bianchi z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta.

Prezident v utorok navštívil aj komárňanské lodenice, v ktorých vyrábajú lode už od roku 1898. Kedysi v nich pracovalo 4 500 ľudí, v súčasnosti v nich má prácu už len vyše päťsto. S vedením firmy prezident diskutoval o možnostiach ďalšieho rozvoja lodeníc. Neskôr sa išiel pozrieť aj do miestneho kajakárskeho klubu, kde ho privítali slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Juraj Tarr, Erik Vlček a Juraj Bača.

Pre prezidenta pripravili ukážku tréningu žiackych členov klubu, ktorý navštevujú aj mladí Rómovia z Detského domova v Kolárove, informovala Elena Bianchi. Popoludní prezident Kiska navštívil aj firmu, ktorá pestuje a predáva zeleninu a ovocie s použitím najnovších postupov a moderných technológií. Pracovný výjazd v južných okresoch Slovenska prezident zakončil v obci Vrbová nad Váhom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaErik VlčekJuraj BačaJuraj Tarr