Kiska udelil milosť odsúdenej žene, ktorej sa narodilo dieťa

Andrej Kiska
Slovenský prezident Andrej Kiska. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 9. februára (WebNoviny.sk) – Podmienečnú milosť udelil prezident Andrej Kiska 32-ročnej žene V. H., ktorú súd pred štyrmi rokmi odsúdil na štvorročný trest. Doteraz jej ale súd nenariadil výkon trestu, teda nastúpenie do väzby. Odsúdenej sa medzičasom narodilo dieťa, o ktoré sa stará ako slobodná matka, pracuje, vedie bezúhonný život. Informoval hovorca prezidenta Roman Krpelan.

Prezident pri posudzovaní žiadosti o milosť prihliadol najmä na tú skutočnosť, že od spáchania skutku uplynulo už viac ako osem rokov a samotný výkon trestu a jeho preventívne účinky u nej už stratili svoj účel. Prezident jej udelil milosť pod podmienkou, že odsúdená po dobu piatich rokov odo dňa udelenia milosti nespácha úmyselný trestný čin, dodal Krpelan. Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská sa v predkladacej správe pre prezidenta priklonila skôr k udeleniu milosti pre odsúdenú.

V. H. bola odsúdená za spáchanie trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi spolupáchateľstvom na výkon trestu do ústavu s minimálnym stupňom stráženia. S výnimkou tohto odsúdenia nebola menovaná v minulosti súdne trestaná a nespáchala ani priestupok.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaLucia Žitňanská