Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kiska chce novelu ústavy o veku sudcov, poslancom písal list
Prezident SR Andrej Kiska (vľavo) počas vyhlásenia pri príležitosti štátneho sviatku Deň Ústavy SR. Bratislava, 1. september 2015. Foto: SITA/Marko Erd
2. februára 2016 SprávyParlamentné voľby 2016 od WebNoviny.skSITA Diskusia()

Kiska vstúpil do predvolebnej kampane založením nového webu

BRATISLAVA 2. februára (WebNoviny.sk) – Webový portál Verejná objednávka funguje podobne ako e-shopy, návštevník stránky si môže objednať kvalitnejšie školstvo či zdravotníctvo. Tieto dve oblasti totiž prezident považuje za najdôležitejšie, čo sa týka lepšieho fungovania.

Pod kategóriou zdravotníctva sú štyri položky – poriadok v rozdeľovaní peňazí zdravotným poisťovniam, platby za diagnózu, jednotná diagnostika a liečba pacientov s rovnakým ochorením a verejný a kontrolovateľný systém financovania.

Pod kategóriu základné školstvo spadá päť položiek, ktorými sú predškolská príprava pre všetky deti, podpora každého dieťaťa vo vzdelávaní, zlepšenie výučby v dôležitých predmetoch, zvýšenie platov učiteľov a skvalitnenie výučby na pedagogických školách.

Do nákupného košíka si môže záujemca vybrať jednotlivé položky (pokojne aj všetky) a dá dokončiť objednávku. Vytvorí tak podporný status na Facebooku, ktorý následne môže zdieľať so svojimi priateľmi. Súhrnnou cenou za verejnú objednávku v parlamentných voľbách 2016 je 1,00 hlasu.

Ak by mali niektorí návštevníci stránky pocit, že zdravotníctvo a školstvo sú v dobrom stave a nič na nich meniť netreba, mohlo by ich zaujímať ďalšie tri produkty, ktoré Kiska na svojej stránke ponúka, a to digitalizácia, vzdelávanie a právny štát. Ide síce o predvolebnú kampaň, ale nie prezidentovu. S jeho politickou budúcnosťou tento portál .

ŽIADAJME ZMENU K LEPŠIEMU Aby politici cítili tlak a riešili veci, ktoré riešiť treba, je potrebné vytvoriť jednoznačnú…Posted by Andrej Kiska on 1. február 2016

Prezident Kiska rozumie tomu, že aj učitelia, aj zdravotné sestry sú frustrované z dlhodobého kopenia problémov a neriešenia situácie. Ako sa dnes prezident vyjadril pre médiá, štrajk učiteľov či výpovede sestier sú krajné riešenia, ktoré nikoho netešia. „Ale rozumiem tomu a mňa osobne potešilo, že aj učitelia, aj zdravotné sestry nehovorili len o platoch, ale hovorili celkove o problémoch v jednotlivých rezortoch,“ dodal Kiska.

Hlava štátu dnes priznala, že vie, ktorú politickú stranu bude v nadchádzajúcich parlamentných voľbách voliť. Na otázku, či majú strany vo svojich programoch dobre rozpracované oblasti školstva a zdravotníctva, ktoré Kiska označuje za priority, prezident povedal, že „pri jednotlivých politických programoch konkrétnych politických strán mi pri mnohých chýba presné, konkrétne, jasné zadanie čo, dokedy a kto by v danom smere mal spraviť“.

Prezident dodal, že tento týždeň bol na stretnutí s osobnosťami kraja v Žiline a svoje cesty do krajov ukončí v Nitre. Podľa jeho slov sa stretol s viac ako dvetisíc ľuďmi, s ktorými diskutuje o týchto prioritách. Tie podľa neho na stretnutiach nikto nespochybnil. „Nestretol som sa v žiadnom kraji s tým, aby niekto nepotvrdil tieto priority. Pravdaže, sú tu ďalšie problémy, ale v žiadnom kraji neboli tieto priority spochybnené,“ vyhlásil Kiska a dodal, že na stretnutiach boli aj predstavitelia vládnej strany, ale aj riaditelia škôl, nemocníc či predstavitelia mimovládneho sektora.

Odporúčané články

Figeľ viní vládu zo zlyhania v sociálnej politike Živnostník nie je žiadny darmožráč, tvrdia liberáli

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Parlamentné voľby 2016

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...