Kiska vstúpil do predvolebnej kampane založením nového webu

Kiska chce novelu ústavy o veku sudcov, poslancom písal list
Prezident SR Andrej Kiska (vľavo) počas vyhlásenia pri príležitosti štátneho sviatku Deň Ústavy SR. Bratislava, 1. september 2015. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 2. februára (WebNoviny.sk) – Webový portál Verejná objednávka funguje podobne ako e-shopy, návštevník stránky si môže objednať kvalitnejšie školstvo či zdravotníctvo. Tieto dve oblasti totiž prezident považuje za najdôležitejšie, čo sa týka lepšieho fungovania.

Pod kategóriou zdravotníctva sú štyri položky – poriadok v rozdeľovaní peňazí zdravotným poisťovniam, platby za diagnózu, jednotná diagnostika a liečba pacientov s rovnakým ochorením a verejný a kontrolovateľný systém financovania.

Pod kategóriu základné školstvo spadá päť položiek, ktorými sú predškolská príprava pre všetky deti, podpora každého dieťaťa vo vzdelávaní, zlepšenie výučby v dôležitých predmetoch, zvýšenie platov učiteľov a skvalitnenie výučby na pedagogických školách.

Do nákupného košíka si môže záujemca vybrať jednotlivé položky (pokojne aj všetky) a dá dokončiť objednávku. Vytvorí tak podporný status na Facebooku, ktorý následne môže zdieľať so svojimi priateľmi. Súhrnnou cenou za verejnú objednávku v parlamentných voľbách 2016 je 1,00 hlasu.

Ak by mali niektorí návštevníci stránky pocit, že zdravotníctvo a školstvo sú v dobrom stave a nič na nich meniť netreba, mohlo by ich zaujímať ďalšie tri produkty, ktoré Kiska na svojej stránke ponúka, a to digitalizácia, vzdelávanie a právny štát. Ide síce o predvolebnú kampaň, ale nie prezidentovu. S jeho politickou budúcnosťou tento portál .

ŽIADAJME ZMENU K LEPŠIEMU Aby politici cítili tlak a riešili veci, ktoré riešiť treba, je potrebné vytvoriť jednoznačnú…Posted by Andrej Kiska on 1. február 2016

Prezident Kiska rozumie tomu, že aj učitelia, aj zdravotné sestry sú frustrované z dlhodobého kopenia problémov a neriešenia situácie. Ako sa dnes prezident vyjadril pre médiá, štrajk učiteľov či výpovede sestier sú krajné riešenia, ktoré nikoho netešia. „Ale rozumiem tomu a mňa osobne potešilo, že aj učitelia, aj zdravotné sestry nehovorili len o platoch, ale hovorili celkove o problémoch v jednotlivých rezortoch,“ dodal Kiska.

Hlava štátu dnes priznala, že vie, ktorú politickú stranu bude v nadchádzajúcich parlamentných voľbách voliť. Na otázku, či majú strany vo svojich programoch dobre rozpracované oblasti školstva a zdravotníctva, ktoré Kiska označuje za priority, prezident povedal, že „pri jednotlivých politických programoch konkrétnych politických strán mi pri mnohých chýba presné, konkrétne, jasné zadanie čo, dokedy a kto by v danom smere mal spraviť“.

Prezident dodal, že tento týždeň bol na stretnutí s osobnosťami kraja v Žiline a svoje cesty do krajov ukončí v Nitre. Podľa jeho slov sa stretol s viac ako dvetisíc ľuďmi, s ktorými diskutuje o týchto prioritách. Tie podľa neho na stretnutiach nikto nespochybnil. „Nestretol som sa v žiadnom kraji s tým, aby niekto nepotvrdil tieto priority. Pravdaže, sú tu ďalšie problémy, ale v žiadnom kraji neboli tieto priority spochybnené,“ vyhlásil Kiska a dodal, že na stretnutiach boli aj predstavitelia vládnej strany, ale aj riaditelia škôl, nemocníc či predstavitelia mimovládneho sektora.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Kiska