Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Andrej Kiska
Prezident Andrej Kiska verí, že transparentné zásady odvolávania sudcov nad 65 rokov všetkým umožnia, aby sa v budúcnosti zodpovedne pripravili na prirodzenú generačnú výmenu. Foto: SITA/Robert Tappert
5. októbra 2015 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Kiskova kancelária dostane o takmer pol milióna eur menej

BRATISLAVA 6. októbra (WebNoviny.sk) – Kancelária prezidenta SR by mala v roku 2016 hospodáriť so sumou 4 004 472 eur. Rozpočet kancelárie klesne v porovnaní s tohtoročným rozpočtom o 451-tisíc eur, čo je o 10,1 percenta. Vyplýva to z návrhu rozpočtu verejnej správy na roky 2016 až 2018, ktorý má v stredu prerokovať vláda. Dôvodom zníženia rozpočtu je, že v roku 2015 dostala Kancelária prezidenta SR jednorazovo 500-tisíc eur na rôzne výdavky.

Suma určená na osobné výdavky by mala narásť o 36 400 eur, stúpne teda na 2,16 milióna eur. Tento nárast spôsobila valorizácia platov. Na tovary a služby by malo v budúcom roku ísť 1 725 525 eur, čo je pokles o 299-tisíc eur. Dôvodom je, že tento rok jednorazovo dostala Kancelária prezidenta SR peniaze na opravu dreveného krovu na budove Prezidentského paláca.

O 93-tisíc (45 percent) klesne aj suma na výdavky na bežné transfery, na túto položku teda pôjde 113-tisíc eur. Spomínaných 93-tisíc išlo na odchodné a odstupné približne 20 zamestnancov. Kapitálové výdavky na rok 2016 navrhli v sume deväťtisíc eur, tento rok Kancelária prezidenta SR dostala 97-tisíc eur na rekonštrukciu rezidencie prezidenta na Slavíne.

Odporúčané články

Slovákom chýba empatická skúsenosť s migráciou, tvrdí Kiska Kisku vyspovedal Der Spiegel, k utečencom treba byť ľudský

Témy

Diskusia

PHÆTON 16:49 - scientológ a kresťan?! ROFL PHÆTON 16:46 - to si myslí iba modrý boľševik s IQ pod 30! PHÆTON 11:04 - vojna v Afganistane bola od 25.12.1979 do 15. 02. 1989 - nejako ti to nevychádza, asi nie si dosť sčítaný! Sovieti tam prišli na pozvanie vlády. uSSraelskí bastardi sa tam nasáčkovali s odkazom na 9/11 bez pozvania, násilne... PHÆTON Potřebujeme víc Evropy, volali v europarlamentu Merkelová s Hollandem - výzvy ako za komunizmu! Potrebujete viacej Európy, aby ste z nej mohli urobiť Afriku?!!! novinky.cz/zahranicni/evropa/382775-potrebujeme-vic-evropy-volali-v-europarlamentu-merkelova-s-hollandem.html Poučte sa EÚ rektonauti! Lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co... PHÆTON 20:08 - jedna ľahká odpoveď pre primitíva - ja mám na rozdiel od teba zaregistrovaný nick a píšem iba pod ním! Keby došlo ku konfrontácii u admina aj s počítačmi a tomu kto nemá pravdu môžu PC rozbiť, ideš domov...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...