Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kiska znamka
Takto vyzerá nová známka s podobizňou nového prezidenta Andreja Kisku. Foto: www.postoveznamky.sk
16. júna 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Kiskova známka žne úspech, v Poprade sa na ňu stálo v radoch

POPRAD 16. júna (WEBNOVINY) – O novú prezidentskú známku, opečiatkovanú príležitostnou poštovou pečiatkou „Popradský rodák Andrej Kiska prezidentom“ je v Poprade veľký záujem. Už pred 7:00, kedy začína prevádzku pošta Poprad 1, stálo pred poštou niekoľko záujemcov o prezidentskú známku a pečiatku.

Popradská pošta zriadila pri tejto príležitosti samostatnú poštovú priehradku, kde si môžu záujemcovia okrem známky kúpiť aj Obálku prvého dňa vydania (FDC) a Pamätný list a opečiatkovať ich príležitostnou pečiatkou. Za necelú tri hodiny zavítalo k priehradke približne 100 ľudí.

Obrazom: Andrej Kiska sa stal štvrtým prezidentom Slovenska

Pricestovali aj ľudia z východu a stredu

Pošta predala niekoľko stoviek známok, pamätných listov a obálok, keďže mnohí si kupujú aj viacero exemplárov. Ako povedal jeden zo záujemcov o novú prezidentskú známku a pečiatku, „je to spomienka, hlavne pre našich potomkov“. Pre príležitostnú poštovú pečiatku si v pondelok prišli záujemcovia nielen z Popradu, ale i z viacerých miest východného a stredného Slovenska.

Obrazom: V týchto priestoroch bude úradovať nový prezident Kiska

Príležitostnú poštovú pečiatku „Popradský rodák Andrej Kiska prezidentom“ s domicilom pošty Poprad 1 používa táto popradská pošta len v dnešný deň. Pečiatka nahrádza klasickú dennú poštovú pečiatku.

„Príležitostná poštová pečiatka je iniciatívou popradského klubu filatelistov, ktorí si ňou chcú pripomenúť významnú udalosť, a to, že slovenským prezidentom sa po prvýkrát v histórii stal Popradčan – Andrej Kiska,“ uviedol predseda Klubu filatelistov v Poprade Rastislav Ovšonka.

Filatelisti dajú prezidentovi darček

Jedna z obálok prvého dňa vydania, na ktorej je nová prezidentská známka a príležitostná pečiatka poputuje aj do prezidentského paláca. Obálka s jedinečnou príležitostnou poštovou pečiatkou, ktorej návrh vytvoril Adrian Ferda, je darčekom Klubu filatelistov v Poprade novému slovenskému prezidentovi.

Známku Prezident Slovenskej republiky vydala Slovenská pošta v náklade osem miliónov kusov. Autorom výtvarného návrhu známky je akademický maliar Vladislav Rostoka, rytcom Martin Činovský. Oficiálne začal predaj známky práve v pondelok.

Obálka prvého dňa vydania (FDC) vyšla v náklade 3400 kusov. Pamätný list, pripomínajúci inauguráciu nového slovenského prezidenta Andreja Kisku, vyšiel v náklade len 2000 kusov.

Andrej Kiska sa stal v nedeľu 15. júna štvrtým prezidentom SR. Sľub predpísaný Ústavou SR zložil do rúk predsedníčky Ústavného súdu SR Ivetty Macejkovej na slávnostnej schôdzi Národnej rady SR v bratislavskej Redute.

Odporúčané články

Andrej Kiska navštívil Budapešť, stretol sa s prezidentmi V4 Opozičné strany vítajú nástup Kisku, pozrite si ich reakcie

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...