Titulka.jpg

Bratislava v pohybe oslavuje 25. výročie od svojho vzniku

Medzinárodný festival súčasného tanca Bratislava v pohybe oslávi v tomto roku 25. výročie od svojho vzniku. Okrem hlavného programu, v rámci ktorého uvedie diela umelcov z USA, Izraela, Francúzska, Talianska, Grécka, Nemecka a Slovenska, predstaví aj široký sprievodný program.
Fpr_b1_loga_print 2.jpg

Do slovenských kín prichádza nový film Woodyho Allana

Nová romantická komédia Woodyho Allena Festival pána Rifkina rozpráva o jeho najväčšej láske – mágii, ktorú dokáže vytvoriť strieborné plátno. Legendárny režisér a scenárista obsadil do hlavných úloh Ginu Gershonovú a Wallaceho Shawna.
Vizual konverrgencie.jpg

Festival Konvergencie rozoznel Bratislavu komornou hudbou

Medzinárodný festival komornej hudby Konvergencie otvoril 5. septembra koncert v zrekonštruovanej priemyselnej pamiatke Elektrárni Piešťany. S brnianskym orchestrom Ensemble Opera Diversa pod taktovkou Gabriely Tardonovej sa ako sólista predstavil umelecký riaditeľ Konvergencií, violončelista Jozef Lupták.
Triaska.jpg

Odrezaní od sveta v lyžiarskom stredisku. Triler Triaška

Predstavte si, že uviaznete vysoko v horách, v lyžiarskom stredisku. Lanovka nefunguje, stratí sa vám mobil a niekto sa s vami začne zahrávať. Vymyslí desivú hru, ktorá môže mať krvavý koniec. Presne o tom je mrazivý triler Triaška od Allie Reynoldsovej.
1920.jpg

Kreatívny market SAShE zafarbí centrum Bratislavy čarom ručnej výroby

Do útulných priestorov bratislavskej Starej tržnice už po deviaty raz zavíta jedinečný trhový koncept SAShE v Tržnici, ktorý dáva príležitosť overeným slovenským značkám, ale aj šikovným nováčikom ručnej tvorby, aby prezentovali svoje výrobky mimo virtuálneho prostredia.
Cudzincov kabat.jpg

Prečo si vlastne prišiel žiť na Slovensko?

Ako vidí Slovensko a Slovákov cudzinec? Ako nás vníma Brit, ktorý sa sem presťahoval, začal tu žiť a pracovať? Aj o tom je príbeh z vydavateľstva Ikar Cudzincov kabát od Jonathana Grestyho.