Pozva nka na otvorenie vy stavy_karol molna r 1.jpg

Karol Molnár: Premeny

Hoci sa výtvarník Karol Molnár (1903 – 1981) narodil na Slovensku a prežil tu aj detstvo, pozná ho len málokto. Zmienku o jeho tvorbe nenájdete dokonca ani v základných súhrnných publikáciách výtvarných dejín Slovenska.
Nikola cizmarova_ts.jpg

Nikola Čižmárová: Spomínaš si, ako sme sa stretli?

Dielo umiestnené na Treskoňovej ulici pri Kunsthalle Bratislava sa zaoberá prvými stretnutiami a spomienkami autorky a jej priateľov či priateliek. Tvorí ju objektová inštalácia popolníkov, ktoré inscenujú miesto interakcií vo verejnom priestore. Súčasťou je zvukový záznam opisujúci každú zo situácií z dvoch uhlov pohľadu.
Kota tkova pr_ts.jpg

Eva Koťátková: Zvyknite si na moje telo, mne sa v ňom žije dobre

Prvá samostatná výstava českej, medzinárodne uznávanej umelkyne Evy Koťátkovej v Kunsthalle Bratislava sa – vstupujúc do komplexnej pavučiny živých vzťahov na námestí – prezentuje v priestore LAB, v priamom kontakte s okolitým prostredím cez veľkorozmerné okná.
Eskinja pr_web v03.jpg

Igor Eškinja: Expozície

Sólový výstavný projekt pre Kunsthalle Bratislava odráža záujem chorvátskeho umelca Igora Eškinju o zmenu naratívu výstavného priestoru a vnímanie špecifík výstavnej sály ako hlavnej projektovej premisy.
1_vizua l k vy stave_exhibition visual.jpg

7×7. Sedem slobodných úvah o umení

Výstavný projekt „Sedem slobodných úvah o umení“ vychádza z úspešného cyklu tematických kurátorských článkov sprevádzaných ukážkami diel „7 vecí o…“ na online platforme Slovenská náhradná galéria, ktorú sme iniciovali ako alternatívu k fyzickej návšteve zatvorenej galérie.
Grossi pr_fb_event_01.jpg

Grossi Maglioni: Zvieracia matka

Nový výstavný projekt talianskeho dua Grossi Maglioni, vytvorený pre Kunsthalle LAB, sa zameriava na skúmanie materstva a jeho transformačného potenciálu.
Sng 1.jpg

Avatsýv. Labyrint Erika Bindera

Samostatná výstava Erika Bindera (1974) nadväzuje na projekty umelcov a umelkýň strednej generácie pre SNG a predstavuje ho ako tvorcu vo svojom prostredí – v labyrinte svojej tvorby a života.
Sng 1 676x451.jpg

FAQ | Slovenská národná galéria 2021

Okrem „zatvárania a rušenia“, ktorými si prešli všetky inštitúcie, sme sa stretli s príkladmi nečakanej ohľaduplnosti, starostlivosti o druhých a kolegiality.
Sng 1 676x451.jpg

FAQ | Slovenská národná galéria 2021

Okrem „zatvárania a rušenia“, ktorými si prešli všetky inštitúcie, sme sa stretli s príkladmi nečakanej ohľaduplnosti, starostlivosti o druhých a kolegiality.