Kleinert nezabojuje o post starostky Starého Mesta, uviedla aj dôvod stiahnutia kandidatúry

Dana Kleinert
Dizajnérka Dana Kleinert. Foto: archívne, SITA/Braňo Bibel.

BRATISLAVA 16. októbra (WebNoviny.sk) – Dizajnérka Dana Kleinert, kandidátka na post starostky bratislavskej mestskej časti Staré Mesto, sa rozhodla vzdať kandidatúry.

Ako ďalej agentúru SITA informovala sama kandidátka, dôvodom stiahnutia kandidatúry je obava z ohrozenia zmeny v Starom Meste zneužitím témy projektu Na Riviére. Jej staviteľom je jej manžel, ktorý doplatil na nejednoznačnosť výkladu stavebného zákona. Modulový projekt Na Riviére robil na pozemku, kde je Dana Kleinert spolumajiteľkou.

“Stavba je v súlade s územným plánom na súkromnom pozemku a jej staviteľom je môj manžel. Avšak práve pre nejasný výklad zákona stavebný úrad prišiel k inému záveru ako staviteľ a vyzval ho na doloženie vyjadrení potrebných na to, aby projekt bol definovaný ako stavba. Žiaľ, tento proces trvá už vyše dva roky,“ uviedla Kleinert.

Odporúča voliť Aufrichtovú

Kandidátka za starostku bratislavského Starého Mesta, ktorá kandiduje s podporou strany SPOLU – občianska demokracia, hnutia Progresívne Slovensko a Teamu Vallo, zároveň odporučila svojim voličom voliť krajskú poslankyňu Zuzanu Aufrichtovú.

Podľa Matúša Valla z Teamu Vallo a kandidáta na primátora Bratislavy kiežby bolo v politike viac ľudí, ako je Dana Kleinert, ktorí vedia prevziať zodpovednosť a sú pripravení ísť príkladom. “Sme noví slušní ľudia s plánom a ideme do politiky, aby sme pravidlá nastavili lepšie. Som rád, že Dana je naďalej súčasťou Teamu Vallo, lebo naše mesto potrebuje ľudí ako ona,“ uviedol ďalej Vallo.

Osem kandidátov na post starostu

V Starom Meste tak na post starostu ostáva kandidovať osem kandidátov. Sú medzi nimi súčasný starosta Radoslav Števčík (nezávislý), poslankyňa Bratislavského samosprávneho kraja Zuzana Aufrichtovú, ktorá kandiduje s podporou strán Sloboda a Solidarita (SaS), Občianska konzervatívna strana (OKS), hnutí Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), NOVA, strany Zmena zdola – Demokratická únia Slovenska, hnutia Sme rodina – Boris Kollár a Kresťanskodemokratického hnutie (KDH).

Starostom Starého Mesta sa chce stať aj staromestský miestny poslanec Martin Borguľa (nezávislý) a tiež staromestská miestna poslankyňa Barbora Oráčová (nezávislá). O post starostu sa uchádzajú aj Vladimír Hudec (Národná koalícia), Sven Šovčík (Starostovia a nezávislí kandidáti), Michal Šulek (Strana moderného Slovenska) a tiež Štefan Wimmer (nezávislý).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárMartin BorguľaRadoslav Števčík